fbpx

Inspirace do kuchyně

Ořechové suchárky

U tohoto receptu  se nebudete trápit s válením ani vykrajováním a ještě využijete nadbytečné bílky. A pokud jste navíc milovníky ořechů, je to cukroví přesně pro vás.

Ingredience

 • 4 bílky (130-140g)
 • 100 g cukru krupice
 • 125 g hladké mouky
 • 180-200 g ořechů (vlašské, lískové, mandle nebo mix více druhů)
 • Postup

  Bílky vyšlehejte za postupného přidávání cukru do pevného sněhu. Stěrkou vmíchejte prosátou mouku a celé neloupané ořechy.
  Směs rovnoměrně rozetřete do chlebíčkové formy (rozměr ca. 30×10 cm), kterou předem vyložte pečicím papírem nebo vymažte a vysypte.
  Pečte v troubě vyhřáté na 180 st. (horní/dolní) asi 30–40 minut. Ověřte si pomocí špejle, zda je chlebíček propečený, neměl by příliš zhnědnout.
  Nechte chvilku vychladnout ve formě, pak vyklopte na chladící mřížku. Zcela vychladlý chlebíček zabalte do čisté utěrky a nechte do druhého dne odležet.

  Druhý den chlebíček ostrým nožem nakrájejte na velmi tenké plátky (asi 2 mm), čím slabší, tím lepší. Rozložte je rovnoměrně na 2-3 plechy a dejte sušit do trouby vyhřáté na 120-130 stupňů (horkovzduch).
  Pokud horkovzduch nemáte, plechy během sušení otáčejte a prohazujte nebo sušte po jednom. Suchárky sušte asi 30 minut v závislosti na velikosti a síle jednotlivých kousků.
  Stačí jeden kousek vytáhnout, nechat zchladnout a ochutnat. Jakmile je dostatečně křupavý, je hotovo. Křehké a křupavé vydrží několik dní v uzavřené krabici.

  Líbil se Vám recept?

  Nejbližší farmářský trh Heřmaňák: 1. června, 8:30 – 13:00.

  Začala jahodová sezona, na Heřmaňáku už tradičně s nejlepšími Kunratickými jahodami! Menší, příjemný útulný farmářský trh s kvalitní nabídkou čerstvé…
  Více informací zde

  Nejbližší trh Náplavka: 1. června 2024, 8:00 – 14:00

  Farmářský trh Náplavka je jedno z prvních pražských farmářských tržišť v ČR. Každou sobotu (kromě ledna) najdete na břehu Vltavy…
  Více informací zde

  Nejbližší trh na Kubáni v úterý 28. května a ve čtvrtek 30. května

  Zelenina a bylinky bují našim farmářům pod rukama. Přijďte si pro svou porci čerstvé, křupavé jarní zeleniny!  
  Více informací zde