Čeština English

Kubáň

 

ADRESA: Kubánské náměstí, Praha 10
MHD spojení na místo: 
METRO A, stanice Strašnická a odtud 2 stanice tramvajemi 7, 22
TRAM 6, 7, 16, 22, 24, stanice Kubánské náměstí

ÚTERÝ 9:00 – 18:00
ČTVRTEK 9:00 – 18:00
SOBOTA 9:00 – 14:00

Manažerka tržiště:
Ivana Mádrová
ivana@farmarsketrziste.cz

Farmářský trh se koná od začátku února do konce prosince. Farmářský trh bez igelitek, vše se balí do papíru. Na trhu můžete koupit a nosit vlastní tašku, sáčky na ovoce nebo zeleninu. Naopak zpět můžete přinést suché skořápky od vajíček pro slepice. A co můžete nakoupit? Kvalitní a čerstvé potraviny podle sezóny a přímo od farmářů, v bio i nebio kvalitě, mléko a mléčné výrobky, maso a dobré uzeniny, zeleninu, řezané byliny, ovoce, houby, koření, cukrovinky, mošty, med, oleje, pečivo a chléb, domácí vajíčka od slepic s výběhem, květiny, víno, pivo, různé lahůdky, můžete se tu najíst, napít a dát si skvělou kávu.

Trh má facebookovou stránku:  https://www.facebook.com/ftkuban

Rozpis farmářů najdete zde.

Historie: Archetyp, občanské sdružení navrhlo a založilo FT Kubáň v roce 2010 pod hlavičkou MČ Praha 10. V roce 2011 převzala správu úspěšného trhu radnice, přes protesty veřejnosti. Farmářský trh poté zažil útlum, a po 8 letech se FT Kubáň vrací do správy spolku Archetyp. Vítáme vás v sezóně 2019. 

obrázek
 
Nedělní stůl snadno naplníte dobrotami z Kubáně!

Nedělní stůl snadno naplníte dobrotami z Kubáně!

Poslední květnový víkend je tady! Což si dát ke svátečnímu obědu husičku nebo pomalu rostoucí kuře? Pro vegetariány už narostly saláty, kedlubny, ředkvičky, voňavé bylinky... Jestli máte rádi krajové speciality, přijďte ochutnat čerstvé slovenské lokše a pagáčky. Den dětí bude v pondělí, zásobte se jahodami a připravte si skvělé jahodové tiramisu, Celý příspěvek

Úterý 26. 5., čtvrtek 28. 5. na Kubáni - profi káva od Majady, řeznictví z Tismic, skvělá česká zelenina, jahody od nejlepších českých jahodářů z Kunratic, slovenské lokše.

Úterý 26. 5., čtvrtek 28. 5. na Kubáni – profi káva od Majady, řeznictví z Tismic, skvělá česká zelenina, jahody od nejlepších českých jahodářů z Kunratic, slovenské lokše.

Odteď v květnu a po celý červen na Vás čekají denně ty nejlepší české jahody. Tradičně nebudou chybět známé a oblíbené kunratické jahody. Celý příspěvek