Čeština English
obrázek

Pojďme minimalizovat plastový odpad na Náplavce. Od této soboty zavádí Archetyp, z. s. jako organizátor farmářského tržiště Náplavka spolu s Ministerstvem životního prostředí a TCP, správcem náplavek vratné kelímky na studené nápoje v průběhu konání trhu.

Od soboty 22. 9. si můžete vychutnat pivo, burčák nebo limonádu z vratného kelímku. U stánku s chlazenými nápoji si zakoupíte kelímek za vratnou zálohu 50,–. Kelímek si můžete nechat a používat ho jako vlastní odnosový kelímek nebo ho vrátit v den trhu u jakéhokoliv stánku se studenými nápoji. 

Součástí sobotní akce budou i stánky s potřebami na bezobalové nakupování – sáčky na ovoce a zeleninu od Frusack, Mags Bags – pytlíčky na svačiny, ekologické prací prostředky na váš bezobalový arsenál – Tierra Verde a také stánek Ministerstva životního prostředí.

Od této soboty také Archetyp, z. s. – organizátor farmářského tržiště Náplavka zavádí svůj infostánek, kde se můžete dozvědět informace o celé koncepci a také nakoupit sáčky na ovoce a zeleninu a tašky od neziskových organizací. V sobotu 22. 9. to bude sociálně-terapeutická dílna z Prahy 2 – Dílny tvořivosti. 

Toto je první krok k bezobalovým trhům na Náplavce, tak ho pojďme podpořit. Budeme rádi, když si kromě nápojů do vratných kelímků budete nosit s sebou na nákup také sáčky, tašky a krabičky. Farmáři a prodejci vám v bezobalovém nakupování rádi vyhoví. A planeta nám poděkuje.

 

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (6 hlasů, průměr: 3,33 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.