English Čeština
obrázek

V sobotu 17. 10. bude farmářské tržiště Kubáň normálně fungovat. Přijďte si pro zásobu vitamínů a nejen to!

Co teď všichni potřebujeme? Dobrou náladu především, kvalitní potraviny a pohyb. A to všechno získáte na Kubáni :–)

V lékárnách prý dochází vitamín D a C. Zásobu vitamínů a potřebných minerálních látek poskytnou u stánku Čerstvé šťávy. Doporučujeme Rakytník. Buď v kombinaci s jablkem anebo „koňskou dávku“ vitamínu C v čisté neředěné šťávě. Najdete tu i další kombinace – se zázvorem, brusinkami, granátovým jablkem, celerem… Ochutnávejte, dopřejte si, jak nám příroda nabízí pomocnou ruku.
U stánku se šťávami často slýchávají jak rodič říká svému dítěti: „To ti nebude chutnat, to není pro tebe, to tě bude pálit, nechceš radši něco jinýho?“ Může vás překvapit, že dětem chutná šťáva se zázvorem, kopřivová nebo okurková, nebo třeba šťáva z grepu. To, co dítě neochutná jako malé, s tím má do budoucna třeba problém, ať už alergie, nebo mu to nechutná protože to jeho tělo nepoznalo.
Nebojte se dát ochutnat i malým dětem třeba tu se zázvorem. Samy poznají, co jim svědčí. Některé děti olizují blaženě citron, ukusují z cibule. Nabídněte jim zdravou šťávu bez přidaných cukrů a barviv. Maličké dítě nemusí jíst nic, ochutnat může všechno.

Na trhu najdete svoje stálice s kvalitními uzeninami, masem, domácí vajíčka, včetně křepelčích, biomléko a tvaroh, čerstvé pečivo, koláčky, kávu… Odnést si můžete pro radost i krásné květiny. 
Prosíme, nezapomeňte si roušky, udržujte mezi sebou rozestupy a desinfikujte si ruce. Chraňme sebe, svoje blízké i všechny ostatní.

Kdo na Kubáni bude?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Informace, Kubáň, Přehled. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.