English Čeština
obrázek

10.10. 2020 je prý magické datum a bude nejvíc svateb za celý rok :-). Vás, kteří se nebudete vdávat či ženit, Kubáň taky dozajista potěší. Svatební koláčky najdete u Karlovarského cukrářství, slaďoučké muffiny u Muffin Concept. Kdo raději slané, budou pirohy, slovenské lokše od Zuzky a domácí celozrnné pečivo.

Pro děti přivezla Markéta Kulhánková originální dětské oblečení. A pozor, má také krásné a kvalitní dětské roušky.

Nechybí tradičně velký výběr farmářské zeleniny, krůtí a hovězí maso, křepelčí vajíčka…

Pro doplnění vitamínů se určitě zastavte u Fresh Juice, mají velký výběr čerstvých lisovaných ovocných a zeleninových šťáv.

Kdo má rád olivy a řecké speciality, potěší se u stánku Tradiční řecký obchod, kde jsou produkty od malých řeckých farmářů z ekologického zemědělství.

Čtení na sobotu :-)

Kdo za řeckým krámkem stojí?

Představujeme Vám řecko/český pár Theofanis a Lucii, kteří žijí již třetím rokem v Praze. Nejdřív se setkávali pracovně, až zjistili, že spolu nechtějí jen pracovat  V Řecku na poloostrově Chalkidiki (oblast Afytos), rádi cestují, poznávají nové produkty, vaří tradiční řeckou kuchyni.
Nabídnou Vám pouze ten nejkvalitnější extra panenský olivový olej od místních farmářů z Řecka. Olivový olej je považován za jednu z nejzdravějších surovin vůbec. Jsme výhradním partnerem extra panenského olivového oleje od našeho farmáře Zafrakopoulos z Volos, Pelion a také v bio kvalitě od farmáře Nikolopoulos z Kalamata Peloponesu.
Dál si můžete vybírat z jejich bohatého sortimentu – koření, bylinné čaje z hory Olymp, baklava, řecké medy, sezamové pasty TAHINI, chalva, olivy zelené, olivy černé kalamata, mammut, olivové pasty, zeleninové těstoviny, fazole, čočku, řecké jogurty, sýry a další novinky z našich oblíbených oblastí Larissa, Volos, Thessaloniki, Chalkidiki a Pelopones.

Vybíráme hlavně farmáře, s kterými se osobně známe, z vesničky Nikea, blízko Larissa
Hlavní produkt našeho řeckého obchodu z rodinné farmy Zafrakopoulos z Řecka Volos je   Extra panenský olivový olej nejvyšší kvality. Má velmi vyváženou chuť – ovocnou, hořkou a kořeněnou.
Olivy se tradičně sklízejí z horských olivových hájů severovýchodního Pelionu (Zagora, Pouri, Makrinitsa a Katohori). Po sklizni jsou převezeny do olejového mlýna, kde jsou rozdrceny na výrobu olivového oleje. Odrůda oliv je Amphissis, od Pelion. Tento olivový olej je ideální pro vaření, pečení, smažení i do salátů.
Také nabídneme novinku – řecké sušené fíky v bio kvalitě od farmáře Nikolopoulos z Peloponesu.

U stánku můžete spoustu věcí ochutnat, abyste poznali, jakou kvalitu a lahodu si domů přinesete.

Koho ještě potkáte?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Informace, Kubáň, Přehled. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.