English Čeština

Krůtí farma Nový Dvůr, Jiří Kořínek

obrázek

NA JIŘÁKU KAŽDOU STŘEDU
NA NÁPLAVCE KAŽDOU SOBOTU

Od devadesátých let hospodaří manželé Kořínkovi na krůtí farmě s 20 hektary půdy, kde také pěstují obilí. Farma se nachází v příjemné krajině Českého ráje 17 km od Jičína, má 14 zaměstnanců. Na farmě mají vlastní porážku, zvířata nejsou stresovaná převozem. Krůty jsou chované v halách na podestýlce. Farma má dvě vlastní kamenné prodejny v Mladé Boleslavi a Chlumci nad Cidlinou. V Praze jejich zboží najdete pouze na našich trzích – na Jiřáku a na Náplavce, vždy v prodejním autě s hygienou i s chlazením na skvělé úrovni.

Co vozí na trh: čerstvé krůtí maso porcované, mleté, výrobky z krůtího masa, které si sami vyrábí – salám, párky, roládu, špízy. Co jiného vozí na trh: občas mívají kuřata z českých chovů na podestýlce.

Čím krmí: pro krmení krůt vymysleli vlastní recepturu z vlastního obilí, kukuřice a dalšího pouze rostlinného krmení, které si nechávají zpracovávat do granulí. Směs granulují pouze z toho důvodu, aby krůty dostaly stravu ve vyvážené podobě. U sypkých směsí se totiž stává, že těžší semena propadají na dno a tak nelze směs dokonale promíchat

Zajímavosti, chlouba: Krůty na farmě Nový Dvůr jsou krmeny šest měsíců, a jelikož má farma vlastní porážku, na trhu najdete maso úplně čerstvé. Chov krůt je náročný, krůty jsou náchylné na nemoci a proto je téměř nemožné chovat je ve volném výběhu. Nesmí být chovány s jinou drůbeží.  Krůty manželů Kořínkových mají velké prostorné haly s hlubokou podestýlkou. Farma má vlastní líheň a svůj chov tedy 100% kontroluje od narození až po dospělost. Krůtí maso obecně je jedním z nejzdravějších mas, Světová zdravotnická organizace WHO ho zařadila mezi 14 světových tzv. superpotravin.

http://www.farmanovydvur.cz/