Čeština English
obrázek

 

POZOR, POZOR – specialita vánočního farmářského trhu na náplavce! Pokud chcete kvalitní lesní med z Vysočiny (za dobrou cenu 130 -140 Kč/kg)  od jednoho z našich nejlepších včelařů, stavte se na prodlouženém farmářském trhu Náplavka o dvou adventních sobotách, 10.12. a 17.12., pod výtoňskými „hodinami“!

Tam bude prodávat lesní med a svou medovinu letos svátečně a jen tyto dva termíny pan Nosek (http://www.vcelifarmanosek.cz), včelař a taky starosta vesnice Kostelní Myslové, obce na jihu Vysočiny, která má 60 obyvatel, což je v podstatě počet obyvatel jednoho pražského činžáku… Proč o tom vůbec mluvím? Jednak oceňuju to, že jeho tmavý lesní med (medovicový nebo malinový) bude pro naše tržiště za dobrou cenu, která je nižší než na trhu a mnohem nižší než v kamenných obchodech.
Druhý důvod je famózní medovina: zraje 1,5 roku a je moc dobrá, má velmi svěží chuť i krásnou světlou barvu, svědčící o správném a šetrném technologickém přístupu k výrobě.
Třetí důvod: jeho dcera Eliška Nosková napeče medové placičky podle tradičního rodinného receptu. Včelařství se u Noskových dědí po mnoho generací. Medem se tu léčí i posiluje. Všechno se vyrábí tradičním a šetrným způsobem, zachovávají se nízké teploty zpracovávání, aby se během výroby nic cenného a léčivého z medu neztratilo. Každý rok se v Kostelní Myslové scházejí na konci listopadu sousedi a známí na den otužilců, koupou se v ledové podzimní vodě a popíjejí k tomu horkou medovinu. Pana starostu a včelaře Noska i s horkou nebo studenou medovinou najdete na náplavce až na konci pod výtoňskými „hodinami“.
Pro bližší informace nebo pro objednávku nám klidně napište na info@farmarsketrziste.cz

p1016618-kopie

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (3 hlasů, průměr: 3,67 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.