Čeština English
obrázek

Farmářský trh Vás zve na všechny prosincové soboty : 1., 8., 15., 22. prosince, jako vždy od 8 – 14.00 hodin. Každou sobotu skvělá živá muzika Pavla Rohleny a jeho talentovaných přátel!

VÁNOČNÍ SPECIALITY NA FARMÁŘSKÉM TRŽIŠTI NÁPLAVKA:

K tradičnímu farmářskému trhu se připojí v prosinci navíc :
Ručně malované české skleněné ozdoby všech druhů a barev – 15.12. a 22.12.
Vánoční bytové dekorace, věnce a svícny u Květinářství Bystrých – celý prosinec.
Zlaté jmelí 25 Kč/sv. a přírodní zelené jmelí 20 Kč/sv a další dekorace u Květinářství Dušátko – celý prosinec.
Rukodělné výrobkykovárna, keramika, drátky, dřevocelý prosinec.
Biofarma Slunečná se sýry, mléčnými výrobky a vyzrálým biohovězím až ze Šumavy – 8.12.
Výběr poctivého medu, přírodního i s ořechy, zázvorem, skořicí, čokoládou, propolisem,…,  a medoviny a medová kosmetika všech druhů od českých včelařů – specielně posílená na 15. a 22. 12.
Pivní specialista Pivní království zastupuje malé české pivovary, točí celý prosinec tmavé silné speciály z malých pivovarů, v prodeji zajímavá česká piva, dárkové pivní koše, pivní paštika, kosmetika – celý prosinec.
Perníčky malované bíle i barevně, adventní perníkové kalendáře, perníkové figurky a ozdoby – celý prosinec.
Sirupy (zázvor, skořice, meduňka, černý bez) a marmelády Dáši Zelenkové (Stánek u dvou koz) – dárek i lék pro zimní nečasy – celý prosinec.

VÁNOČNÍ SOBOTA 22. 12. – DOPORUČENÉ HITY :
Rybí trh 22.12. – živé ryby v kádích, a tentokrát také něco jiného než kapři! Král českých ryb, dravý Candát – 360 Kč/Kg, Štika – 230 Kč/Kg, Amur – 89 Kč/Kg, rybí vnitřnosti – jikry a mlíčí – 50 Kč/10dkg, živí pstruzi. Ryby jsou z oblasti Křivoklátsko.  V kádích také živí kapři všech váhových kategorií a také sumec  – 250 Kč/Kg. spousta chlazených potvor i ryb mořských na váš vánoční i předvánoční stůl : lososi, pražmy, krevety, sardele, chorvatské ryby, a chlazení pstruzi ze Šumavy. Ryby jsou kuchané, vše lze domluvit s rybáři na místě. Pozor, pro zájemce o rezervaci ryb – tato rezervace je již ukončena! Ale přijďte i tak, ryby jsou prostě do vyprodání! 
Porce smažených kapříků – pro ty, kdo na Štědrý večer nechtějí větrat kuchyň, a raději obstarají hotovku u Pstruhařství Mlýny. Tradiční česká vánoční bílá rybí polévka, rovněž vaří Pstruhařství Mlýny a jejich rybářská bašta, porce 0,3 l za 39 Kč k občerstvení  nebo i domů. Pokud byste chtěli rodinné balení s sebou na štědrovečerní stůl, doporučujeme přinést vlastní pořádnou bandasku.
A dál? Bramborový salát a peprný salát Kempink u Uzenářství Kaiserových, a vánoční bramborový salát také u paní Budkové (Cukrárna Kochánky). Možnost předchozí objednávky – přímo u nich na stánku.
Nezapomeňte se na vánoce vybavit vajíčky od Kubátových a kořenovou zeleninou! Nejíte ryby? Sice děláte podle nás blbinu, ale vypravte se tedy pro biohovězí , krůtí maso  nebo poctivou drůbež z českých farem.
Brambory rohlíčky do salátu – u zelinářky paní Šťastné i u pana Veklynce, samozřejmě  do vyprodání.

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (6 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Informace, Náplavka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.