Čeština English

Odkud jsou návštěvníci této stránky

obrázek

obrázek na web - bez titulku finál

PIVOOOOOO! PIVNÍ FESTIVAL SE VRACÍ NA NÁPLAVKU ANEB PIVO NA NÁPLAVCE RELOADED pátek 4. 10. (14 – 21 hodin) sobota 5. 10. (11 – 21 hodin)

PODĚKOVÁNÍ A FOTOGALERII PROBĚHLÉHO FESTIVALU NAJDETE NA 
 www.pivonanaplavce.cz
Audio upoutávka na akci: Pivo na Náplavce
PLAKÁT KE STAŽENÍ ZDE
Náplavka na Rašínově nábřeží mezi mosty Palackého a železničním (na Výtoni).
TRAM 3, 4, 7, 10, 14, 16, 17, 21 stanice Palackého náměstí.
METRO B – Karlovo náměstí, východ Palackého náměstí a vlevo pěšky dolů na Náplavku přímo k řece Vltavě.
Mělo to být o spoustě dobrého piva, jídla, muziky, to vše pak v idylickém duchu v blízkosti vody. Jenže té do Prahy v červnu přiteklo vody poněkud víc a Pivo na náplavce v původním květnově-červnovém termínu muselo být nakonec zrušeno kvůli povodním. My to však nevzdali, pustili se do toho znovu. Pivo na Náplavce 2013 je zpátky a „reloaded! Můžete ochutnat 70 druhů piva od 28 malých českých pivovarů a minipivovarů, vidět ukázkové vaření piva na středověký způsob, popít festivalovou 200 litrovou várku nefiltrovaného 13° speciálu „Vltavský plavec“ v lahvích, uvařeného speciálně pro náplavku. Milovníci limonád, káv a čajů pak budou moci okusit nejen léty prověřené citronády, malinovky či „koly“, ale i ty méně běžné s příchutí bezu, vinných hroznů či dokonce s přídavkem chmele. Na festivalu nepůjde jen o pivo, ale i o něco na zub z pokladů Farmářského tržiště Náplavka: Sladkovodní i mořské ryby na špízu, na grilu, v kotlíku, kvalitní klobásky a sekaná, nakládaná a grilovaná zelenina, dobré hamburgery, pljeskavica, pochoutky středomořské kuchyně, sladké i slané palačinky, vegetariánská kuchyně,  domácí smažené brambůrky, tlačenka s cibulí, gulášky, nakládané i krájené sýry, a další lahůdky ladící s dobrým pivem. FARMÁŘSKÉ TRŽIŠTĚ PROBÍHÁ V SOBOTU SOUBĚŽNĚ S FESTIVALEM! …. a samozřejmě se NERUŠÍ, bude probíhat jako obvykle dole u Vltavy na náplavce, a to v sobotu od 8 do 14:00. Dále jsme farmářské tržiště rozšířili navíc o malou ochutnávku i nahoře na Palackého náměstí. Festival Pivo na náplavce 2013 je součástí farmářského tržiště Náplavka!
MUZIKA? pátek nesmrtelní Garage a Tony Ducháček, a The Brownies, v sobotu pak jazzman Laco Deczi & Celula New York, a ze slovenského Zvolenu famózní chlapi (blues-rocková formace) ZVA 12-28 Band. Kromě těchto živých formací hraje DJ Kid Dynamite a DJ Ollgoy –  swing, electroswing, soul a retro.

JAK JE TO SE VSTUPEM A ORGANIZACÍ?
VSTUP na festival Pivo na Náplavce 2013 i muziku je ZDARMA.
K degustaci jsou určeny skleněné džbánky.  Proč tato obstrukce? Nechceme na náplavce dělat bierfest, ale degustační festival. Plastové odpadky nemáme rádi, pivo z plastu chutná míň a rychleji se ohřeje. Pořádný výčepní a dobré pivo se točí do skla! Do plastových kelímků ani vašich vlastních nádob se tedy pivo čepovat nebude.
JAK ZÍSKÁTE DEGUSTAČNÍ DŽBÁNKY?  579658_654699724548466_846047559_n
A) Chcete si je jenom zapůjčit? Ano? Tak kde? Půjčit džbánky bez loga na kauci 50 Kč si můžete u každého pivovaru, u každého stánku. Pozor: použité nepoškozené džbánky se vrací u dvou našich stanovišť pořadatele, což budou vždy úvodní stany na obou koncích náplavky (u dolních konců sjezdů u Palačáku a Výtoně). Při vracení džbánku budete muset obětovat 20 Kč na jeho umytí a servis zapůjčení. Vrátíme vám o 20 Kč méně, tedy 30 Kč a věříme a doufáme, že dvacetikoruna nikoho nezabije a že si pivo i tak vychutnáte. B) Chcete celý festivalový degustační set se džbánkem s logem, nemáte problém si tento suvenýr na památku odnést a jste ochotni si ho koupit? Tak v tomto případě pro vás budeme mít připravený za 200 Kč tzv. degustační set, v němž naleznete nejen logovaný džbánek, ale též katalog s přehledem zúčastněných pivovarů a sodovkáren, dále festivalový pivní tácek a propisku na poznámky. Těchto setů pro vás bude připraveno 600 kusů v limitované edici a zakoupíte je výhradně u dvou stanovišť pořadatele, což budou vždy úvodní stany na obou koncích náplavky (u dolních konců sjezdů u Palačáku a Výtoně). Zde se také budou prodávat i samostatné katalogy a festivalové pivní tácky. Informovat se o všem okolo organizace je možné ihned u vstupu na obou těchto úvodních stanovištích pořadatele.      

PRO SBĚRATELE: V sobotu mezi 11. – 14. hodinou je Pivní bleší trh, kde se budou pivní suvenýry vystavovat, vyměňovat, prodávat i kupovat. Na své si zde přijdou jak sběratelé sklenic, tak nadšenci do tácků, etiket, korunkových uzávěrů,…. Samozřejmostí bude i bezplatný poradenský servis pro případ, že byste potřebovali ocenit svoji sbírku či jen pozůstalost, které byste se třeba chtěli zbavit, ale vůbec se v tom nevyznáte.

SEZNAM ZÚČASTNĚNÝCH PIVOVARŮ: Svou účast potvrdilo těchto 27 pivovarů a pivovárků: Pivovary Lobkowicz – pivovary Černá Hora, Rychtář Hlinsko, Janáček Uherský Brod, Ježek Jihlava, Klášter Hradiště nad Jizerou, Vysoký Chlumec a Platan Protivín; Bakalář (Rakovník); Bravůr (Loučná nad Desnou); Břevnovský klášterní pivovar (Praha); Dudák (Strakonice); Ferdinand (Benešov); Chotěboř; Konrad (Vratislavice nad Nisou), Kounický pivovar (Kounice); Kozlíček (Horní Dubenky); MMX (Lety u Dobřichovic); Mostecký Kahan (Most); Permon (Sokolov); Plzeňský Pašák (Plzeň); Pivovarský dvůr Zvíkov; Primátor (Náchod); Starokladenský pivovar U Kozlíků (Kladno); U Stočesů (Rokycany); Všerad (Všeradice); Vyškov; Zemský pivovar (Praha); drobné změny však nejsou vyloučeny…

ZÁŠTITY:
Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana. Mze_150 Farmářské tržiště Náplavka má záštitu starostky MČ Prahy 2 Jany Černochové.

Další informace včetně detailního programu a krátkého dotazníku, jehož vyplněním můžete i Vy přispět k tomu, že se Pivo na Náplavce vydaří ke všeobecné spokojenosti, naleznete na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz nebo na facebookovém profilu FT Praha www.facebook.com/ftpraha. mapka na web foto 1

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (9 hlasů, průměr: 4,89 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.