Čeština English
obrázek

V sobotu 6. února 2016 otevře pomyslná brána pražského farmářského tržiště Náplavka již sedmou sezonu. Letos představí zapsaný spolek Archetyp, pořadatel tržiště, řadu nových tváří, jak z řad pěstitelů a sedláků, tak i nové gastronomické koncepty.

V sezoně 2016 se na Náplavce objeví např.: Posilující horký nebo studený vývar z různých druhů masa, káva z divokých druhů kávovníku, který může růst v přirozeném pralese a jeho pěstování nelikviduje přirozené lesní prostředí pro divoká zvířata (káva má mezinárodní certifikát Bird Friendly), džemy oceněné medailemi ze Světového marmeládového mistrovství v Anglii, nové odrůdy a druhy zeleniny nebo bylin, nová bezlepková pekařství s chlebem, koláči a zákusky pro celiaky, ale také pro vegany, raw delikatesy, nové „vltavské“ rybí občerstvení a mnoho dalšího.

Zahájení sedmé sezony jsme se rozhodli oslavit mimo jiné masopustním veselím. Můžete se těšit na tradiční zimní opékání špekáčků na ohni, které vám osobně a umělecky nakrojí mistr řezu, výtvarník a animátor Petr Friedl. O muziku se „postará“ (domácí) kapela The Brownies a pro všechny děti do 15 let se bude konat masopustní karneval!

Ke špekáčkům vám zdarma půjčíme klacky nebo pruty na opékání, ale pokud máte nějaké doma, určitě si je přineste, alespoň nebudete muset čekat frontu. A teď k masopustnímu karnevalu a jeho soutěži kostýmů a masek: Soutěž je určena, jak výše uvedeno pro děti do 15 let. Defilé masek bude mezi 10:00 a 11:20 blízko sjezdu u Výtoně, blíže železničnímu mostu. V soutěži půjde o nejoriginálnější masku. V 11:30 pak slavnostně vyhlásíme ty nejlepší. Těšíme se na všechny originální modely!

Samozřejmě se na vás těší všichni sedláci a prodejci se „zimní“ zeleninou, jablky, hruškami, medem, vajíčky, masem, klobáskami, sýry, pečivem pivem nebo vínem. Kromě špekáčků opékaných na ohni si můžete dát i výborné těstoviny, burgery, halušky, pečené brambory, horký mošt nebo skvělou kávu.

Přijďte s námi oslavit Masopust na Náplavku v sobotu 6. února od 8:00 do 14:00.

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (8 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.