Čeština English

Farmářské tržiště Náplavka zahajuje sezónu 2012 v sobotu 18. února, termín zahájení jsme posunuli až na 18.2. kvůli očekávaným extrémním mrazům, které tento a příští týden budou „zuřit“. Oblíbené farmářské trhy se od 18.2. budou konat každou sobotu na Náplavce pod Rašínovým nábřežím u Palackého mostu. Těšit se můžete na zeleninu, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, dobré pečivo, klasicky pečený chléb, zákusky a sladkosti z regionů, domácí kysané zelí a nakládanou zeleninu, vynikající mléčné výrobky i v biokvalitě, vajíčka z domácích chovů a z malých farem, poctivá kuřata, chlazené domácí těstoviny. Jak si už návštěvníci zvykli, jsou součástí sortimentu farmářského trhu na Náplavce i mořské ryby z Jadranu jako exotický vodní host, součástí tržiště je i rybí gril, síly můžete načerpat z fair trade kávy.

Na zahájení sezóny Farmářské tržiště oživí a nabídne v sobotu 18. února také jednu specialitu – Podskalské grundle. Ty se lovily přímo z Vltavy ještě za první republiky. Připravovaly se velmi jednoduše v každé poctivé hospodě svérázného světa bývalé vorařské a dělnické čtvrti Podskalí.

Od 21. ledna 2012 mohou nejen obyvatelé Vinohrad a Žižkova navštěvovat opět i farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, které se konají stejně jako vloni každou středu a v sobotu.

Přejeme Vám příjemný vstup do nové sezóny 2012.

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (8 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Informace, Náplavka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.