Čeština English
obrázek

Přijďte si užít jarní víkend se sobotním nákupem na farmářském trhu na Náplavce. Mladá kuřátka a jehněčí přiveze farma Kojetín. Hrnkové bylinky nakoupíte u zelinářů – pažitka, petrželka, bazalka, rozmarýn nebo tymián k osázení na balkón.
Náplavka bude také v záplavě květin – krokusy, narcisky, modřence, macešky – v květináči i řezané, prostě nádhera!
Zásobit se můžete také medvědím česnekem, aby vás jarní rýma nezaskočila anebo si můžete dát skvělé medvěďočesnekové pesto na těstoviny a brambory.

V sobotu se také poběží 1/2 maraton a mezi 9:40 a 11:00 bude omezen příjezd aut kolem Rašínova nábřeží. Pěšky se k nám normálně dostaneme a na všechny se těšíme!

Sobotní seznam všech farmářů najdete zde.

Závěrečným hitem (tzv. „borec na konec“) bude čerstvý Medvědí česnek a jak jsme vám slíbili na Facebooku, zde je pár receptů co s ním:

Pesto z medvědího česneku a parmazánu
200 g medvědího česneku
20 ml lněného oleje
50 g parmazánu
10 g sezamového semínka
2 g soli

Medvědí česnek omyjeme, společně s olejem vložíme do mixéru a jemně umixujeme. Přidáme parmazán, sůl a sezamové semínko. Pár vteřin ještě mixujeme, nicméně se snažíme zachovat strukturu semínka a kousky sýru. Umístíme do skleničky, směs zalijeme ještě troškou dobrého oleje, pečlivě uzavřeme a necháme odpočívat v lednici. Vydrží několik měsíců.

Banánové smoothie s medvědím česnekem
2 zralé banány
100 g medvědího česneku
10 g melasy

Banány, medvědí česnek i melasu vložíme do mixéru. Mixujeme do doby, než všechny zmíněné ingredience nabudou konzistence jemného nápoje.

Špenát z medvědího česneku
500 g medvědího česneku
1 cibule
1 vejce
1 PL lněného oleje
20 g slunečnicového semínka
himalájská sůl
voda

Medvědí česnek umyjeme, nakrájíme nadrobno, stejně tak cibulku, vše dáme do pánve, společně se semínkem, solí zalijeme vodou a dusíme 20 minut, ke konci do směsi přidáme vajíčko a ještě chvíli prohřejeme. Pro lepší stravitelnost a využitelnost živin přidáváme olej až na úplný závěr. Již nevaříme, servírujeme k pečeným bramborům či jakékoli jiné zdravé příloze.

Dobrou chuť!

U pana Knápka nakoupíte první jarní houby – smrže a kačenky.
Prostě jaro je tu s plnou parádou!

 

 

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (zatím nehodnoceno)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.