Čeština English

Jahodobraní a mezigenerační kuchařská dílna

Oslava jahodové sezóny – užijte si jahody, muziku, Náplavku a připravujte se na prázdniny! Program: 9:30 – 14:00 čokoládová fontána Carla je k dispozici zdarma návštěvníkům, kteří milují jahody namočené v čokoládě. Opět jahody z vyhlášených českých jahodových plantáží. Zakupte jahody, přijďte s nimi k fontáně, vyfasujte špejli a svůj špíz vykoupejte v čokoládě! Vítáme obzvlášť návštěvníky, kteří přijdou v jahodově červené! První padesátka návštěvníků oblečených od hlavy až k patě do této barvy, kteří mezi 10. a 11. hodinou dorazí k čokoládové fontáně, dostává od nás jahodový špíz zdarma. Pro všechny ostatní návštěvníky je čokoládová fontána k dispozici také: namočit si do čokolády můžete vyhlášené, čerstvě sklizené české jahody, které na trhu v den slavnosti můžete koupit (a do vyprodání zásob).

Pro děti a seniory: 10:30 – 12:30 Mezigenerační kuchařská jahodová dílna. Pomáhat vám bude profesionální kuchař Martin, v dílně si uděláte a potom sníte výtečné mexické quesadillas a svěží jahodový salát. Zpracovávat budeme čerstvé a kvalitní suroviny z Farmářského tržiště Náplavka, odkud bude každý kuchař zásobován těmi nejsladšími českými jahodami a zeleninou, sklizenými ráno před trhem. Zástěry a pomůcky vám zapůjčíme na místě. Kluci i holky 6 – 15 let se mohou účastnit samostatně, dětem 4-5 let doporučujeme doprovod rodičů. Dílny budou dvě, první dílna začne v 10.30, druhá v 11.30 a do každé z nich se vejde jen omezený počet šikovných ručiček (15 dětí na jednu dílnu). Proto milí opravdu vážní zájemci, prosíme, abyste rezervovali místo raději dopředu. Zbylá místečka budeme pak obsazovat přímo na místě před začátkem každé dílny (10.30 a 11.30). Rezervaci udělejte prostě mailem na sarka@farmarsketrziste.cz, dnes do 20.00, nebo na www.farmarsketrziste.cz/dilny, kde z nabídky dílen vyberete formulář.

11:00 – 14:00 Brownies (kytara, foukací harmonika, perkuse a dva poslouchatelné hlasy) zahrají vlastní i převzaté hity nejen z filmu Hair ve vlastní skvělé úpravě. Specialita soboty = jahodové písně (Strawberry fields, Kebych bola jahodů,…. :)

Pro děti: 10:30 – 11:00 divadelní představení Bananatrip o putování malého banánu přes celou zeměkouli až na pult českého supermarketu.
Kulinářské speciality porůznu na trhu: jahodové sushi + jahodové mojito, dva druhy jahodové zmrzliny, jahodová tříšť, i dál je všechno jahodové – cheescake, muffiny, smetanovo-čokoládovo-jahodové skleničky s piškoty (pro bezlepkovou dietu) od Magdaleny Lobprais, a skleničky od Hradeckých delikates – Jahodová salsa k sýrům, masům a uzeninám, jahodový sirup, jahodový džem s vanilkou, extra džem s lesními jahodami. A v pojízdné kavárně Kafi-Kafíčko u výjezdu na Výtoň ochutnejte Jahodové latté!

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (3 hlasů, průměr: 4,33 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Informace, Náplavka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.