Čeština English
obrázek

Kromě klasického farmářského tržiště plného podzimní úrody bude v tuto dušičkovou sobotu na Náplavce poslední letošní Mezigenerační dílna „U čarodějnice“. Najdete ji zhruba uprostřed trhu ve velkém modrém stanu, hned vedle oblíbené zeleniny a bylin rodiny Šťastných.

Všechny hodné děti, a každý hodný táta, mamka, děda i babička si tu od čarodějnice můžou půjčit nůž, vyfasovat přírodniny, papíry nebo barvy a vydlabat a vytvořit si s dětmi vlastní dýňové strašidlo. Opět budou pomáhat naše babičky – seniorky z Prahy 2. Bude to tedy naše poslední letošní Mezigenerační dílna! Kdo chce, přijďte aspoň v černém, uděláte radost naší čarodějnici. Noc ze 31. října na 1. listopadu slavili jako svátek duchů a lidských dušiček už Keltové, křesťanství svátek přijalo a přejmenovalo, proto má tento svátek světýlek, duchů a tmy velkou tradici v celé Evropě. Něco na tom svátku je – ano, začíná se nám vytrácet denní světlo a přibývá tma. Bude jí víc a víc, až do vánoc, kdy se začne den zas pomalu prodlužovat. Ještě že máme tu elektřinu…  a když zase zdraží, vidět je i se svíčkami, jen ten monitor na svíčky nefunguje… (a naše webové proslovy ani Farmářské tržiště opravdu nesponzoruje ČEZ J). Poděkovat ale můžeme partnerství MHMP a záštitě paní radní Aleksandry Udženija, která dala dílnám tento rok svou záštitu.

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (5 hlasů, průměr: 4,20 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.