Čeština English
obrázek

V pátek 17. 6. od 14 do 22:00 a v sobotu 18. 6. od 10 do 22:00 přivítá náplavka pražského Rašínova nábřeží již čtvrtý ročník festivalu Pivo na Náplavce. Na 50 malých, mini a létajících (neboli kočovných) pivovarů přijede představit své nejlepší speciály, některé s sebou přivezou také vlastní limonády pro naše nejmenší nebo pro ty, kteří alkoholu neholdují.

Jako každoročně bude mít festival i své vlastní pivo vyrobené vítězem hlasování návštěvníků o nejoblíbenější pivovar předchozího ročníku a pojmenované po jednom z plaveckých stylů. Tentokrát půjde o světlou 12 s názvem Vltavský kraul, byla vyrobena Sedlčanským pivovarem Krčín a bude jí připraveno 500 litrů.

Z gastronomie budete moci ochutnat např. grilovaná žebra, rybí a mořské speciality, domácí nočky, těstoviny, balkánské, slovinské a maďarské speciality, sladké a slané palačinky nebo vynikají burgery.

Nebude chybět ani tradiční bleší trh s pivními suvenýry, těšit se lze také na autogramiádu kreslíře Petra Urbana, duchovního otce věhlasného Rudy Pivrnce, a vůbec poprvé zde Pražanům bude představen unikátní chmelařský a pivovarnický betlém.

Samozřejmostí bude i hudební program, v rámci kterého vystoupí kapely Ting, So Fine, Velvet Underground revival, Shum Davar, The Documents, Delta Blues Jam, Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band a DJ Kid Dynamite.

Vstup na akci bude zdarma, podmínkou degustace piv však bude koupě festivalového skleněného džbánku.

Na festival bude navazovat farmářský trh „Náplavka“, který bude probíhat v sobotu od 8 do 14:00.

Přijďte ochutnat piva a limonády tuzemských pivovarníků, zakousnout mnoho dobrot, zhodnotit šikovnost autorů pivovarnického betlému, poslechnout si příjemnou muziku, tedy dobře se pobavit.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a místostarosty MČ Praha 2 Jana Korsesky.

 

 

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.