Čeština English

obrázek

Zazimováním farmářské lodi Petra činnost spolku Archetyp na Rašínově nábřeží na náplavce nekončí. Farmářské trhy „Náplavka“ pokračují v obvyklé frekvenci a známým sortimentem. Současně se ale přiblížila další tématická akce konaná na stejném místě. Po jarních růžových slavnostech – „Růžový máj“, letním „Pivu na náplavce“ přichází s již IV. ročníkem akce „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. Vypukne v sobotu 15. listopadu od 10:00 do 20:00.

Husa na webSvatomartinská vína?
Jsou prvními víny nového ročníku. Jedná se o vína suchá, lehká, svěží, ovocitá a příjemně pitelná, která sice zrála pouhých několik týdnů, za tu dobu si však již stačila získat svůj osobitý charakter. Na slavnosti se představí více, než 15 moravských vinařů se svými mladými (Svatomartinskými) víny, obvyklým sortimentem tichých vín a pro zahřátí i vínem svařeným.


A co bude v troubě?
Ani letos v rámci doprovodné gastronomie husa nebude a nemůže chybět. Návštěvníci se mohou těšit na husí pečínku s knedlíkem, lokši nebo těstovinami a cibulovým bílým a červeným zelím, na husí burgery nebo husí ragú se zeleninou, na restovaná husí játra, pečené hřbety, husí kaldoun a další husí pochoutky. Vedle husích specialit budou k mání různé sýry, uzeniny, guláše, topinky s česnekem, bagety s uzeným lososem, ale také např. zmrzlina s příchutí klobásy, hořčice a chleba, nebo plzeňského piva či Becherovky.

SÝROVÁ GASTRONOMIE
*Zapečené tousty s lanýžovým olejem, raclette sýrem, jarní a červenou cibulkou s možností přidání choriza.
*Tradiční francouzský raclette sýr roztavený na čerstvě vařených grenaille bramborách, vše doplněno nakládanou cibulkou a okurkou.
* Gratien, Bastion, Crottin, Rustique nebo Ravelin – sýry francouzského typu od oceněného českého výrobce
*Kvalitní džemy českého výrobce s min. obsahem 80 % ovoce, také bez přidaného cukru

SLOVINSKÁ A STŘEDOMOŘSKÁ GASTRONOMIE
*Bobiči – tradiční istrijská luštěninová polévka s pršutem
*Guláš z chobotnice – specialita dalmatských ostrovů
*Burgery z chobotnice
*Grilované kalamáry
*Frika – tradiční slovinský pokrm pastýřů – strouhané brambory s pršutem a sýrem, zapečené v troubě

HUSÍ A VEPŘOVÁ GASTRONOMIE
*Pokrmy z pečených hus, uzená husí prsa, kaldoun, droby, stehna, prsa apod.
*Husí roláda se zelím a knedlíkem
*Husí játra a výrobky z husích jater (paštiky, teriny, parfe)
*Burger s husím konfitem a zelím
*Husí rillette na chlebu
*Husí rillette a paštika
*Škvarky sedlácké vepřové a pikantní, škvarková pomazánka s cibulkou, velejemné sedlácké sádlo, zabijačková paštika, klobásy trvanlivé

ZOBÁNÍ
*Smažené brambůrky z brambor, celeru a červené řepy a farmářské bramboráčky.
*Ručně dělané bagety s čerstvou pomazánkou a domácím vyuzeným lososem, škvarkové placky, ficelle se slaninou…

DOMÁCÍ LIKÉRY A LIHOVINY
*Staročeské likéry (kontušovka, kmínka, ořechovka, višeň chilli, hruškovka, višeň), krkonošská medovina.

Na akci jsou připraveni živé hudební formace, jak tradiční cimbálovka, tak i jazzoví Aqua jazz nebo Voila a na závěr pompézní Atmasfera z Ukrajiny!
Vnímáme již jako tradici, že mladému vínu žehná místní farář. Rádi bychom pro tuto příležitost oslovili kněze z Baziliky svatého Petra a Pavla Mgr. Jan Kotase, S.L.L.

Vinařství, která se slavností zúčastní:
VÍNO BLATEL
VÍNO MASAŘÍK
VÍNO HRUŠKA
VINAŘSTVÍ KONEČNÝ
VINAŘSTVÍ ŠMERÁK
VINAŘSTVÍ PRATH
VINAŘSTVÍ VÁCLAV ŠALŠA
VINAŘSTVÍ RAUŠ
VINNÝ SKLEP MIKULOV
VINAŘSTVÍ KRIST
VINAŘSTVÍ MADĚŘIČ
PAVEL BINDER, RODINNÉ VINAŘSTVÍ
VINIP – Neoklas Šardice
ZD SEDLEC U MIKULOVA
VINAŘSTVÍ SALABKA
VINAŘSTVÍ ČECH
VINAŘSTVÍ RODINY MACHOVÝCH
VINAŘSTVÍ KUBÍK
VINAŘSTVÍ ZAPLETAL
POLIVKA WINERY
VITIS MORAVIA
VINAŘSTVÍ BUCHTOVI
VINAŘSTVÍ HELENA
VINAŘSTVÍ ŠABATA
VINAŘSTVÍ ŽŮREK

Jak se to pije?
Víno budeme degustovat i pít výhradně ze sklenic, což dává vínu co do chuti nejen vyniknout, ale eliminuje se tím také výrazně druhotný odpad. Návštěvník si bude moci zakoupit i tzv. nosičku na degustační sklenici, což je praktické, zvláště pokud se chce ochutnat více vzorků. K výplachu sklenic budou v místě instalovány tzv. vystřikovačky, ve kterých je možné si sklenici „vystříknout“ čistou vodou, aby bylo možné nerušeně ochutnávat další vzorky vína.

Přísná kriteria
Svatomartinská vína si i přes své mládí zakládají na kvalitě. Stojí také za připomenutí, že značku „Svatomartinské“ mohou nést jenom vína vyrobená z omezeného počtu odrůd révy vinné. V případě bílých vín z odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát moravský. Pro výrobu růžových vín jsou povoleny odrůdy Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Červené víno Svatomartinské lze vyrábět z odrůd Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Obecně lze říci, že pro výrobu Svatomartinských vín jsou vhodnější rané odrůdy révy vinné, které relativně brzo dosahují dostatečné zralosti, aby z nich vinaři stihli včas připravit kvalitní víno.

A proč?
Záměrem je nabídnout brzy po sklizni kvalitní vína a představit tak natěšeným milovníkům moravských a českých vín aktuální ročník. I když zřejmě i letos se kolem Svatého Martina nepokryjí střechy Prahy bílým sněhem, z náplavky je tímto směrem stále krásný pohled. Sklenička Svatomartinského vína při pohledu na známé panorama navíc skutečně ještě zahřeje!

K tanci!
Na zpříjemnění celé slavnosti bude na plovoucím pontonu na řece Vltavě, coby jevišti připravena nejprve cimbálová muzika Vonička, poté zazní jazz v podání Aqua jazzu, pak se představí objev posledních měsíců, velmi osobitá Voila a slavnost, co do hudby, zakončí pompézní ukrajinská Atmasfera, která se představila na Svatomartinských slavnostech již vloni a předloni. Po setmění vystoupí mistři fireshow.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Nouzy a s podporou Vinařského fondu České republiky.

 

mapka 4

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (4 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Náplavka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.