Čeština English
obrázek

Farmářské tržiště Praha (Archetyp, o. s.) Vás zve na tradiční zabíjačky na Jiřák, Kubáň i Náplavku.

Už vloni byly vesnické zabíjačky na městských tržištích velkým hitem. A pražané dokázali, že je o ně opravdu velký zájem. Naši nejlepší řezníci a uzenáři, kteří nabízejí na tržištích během roku ty nejlepší kousky ze své produkce, byli pečlivě vybráni, aby mohli připravit pro vás tu nejlepší domácí zabíjačku.

Hned z kraje můžeme uklidnit rigidní zastánce práv zvířat, protože pobíhat čuníka nikdo na tržišti neuvidí, ale zároveň potěšit gourmety, protože výsledné pochoutky budou tradiční a poctivé. A poněvadž byla často zabíjačka na vesnicích i příležitostí k setkání rodinné sešlosti a přátel, přáli bychom si, aby se i u těch našich sešli kamarádi, sousedé i náhodní hosté.

A co vás čeká? Domácí jitrničky, kroupová i žemlová jelítka, tlačenka světlá i tmavá, oba prejty, sulc a teplá kuchyně – zabíjačkový guláš, ovarové kolínko a kroupová černá polévka. Křenu, hořčice, vejmrdy a dobrého chleba nepočítaně. Pro zpestření a pro pravé labužníky budou naši řezníci na grilu opékat jitrničky, jelítka a klobásy.

Splachovat můžete rožnovským kvasnicovým pivem Radhošť (11o) anebo Rothschild (13o), případně rakovnickým Bakalářem 11o anebo 12o ,která budou připravena na čepu.

Petr Střítezský – Řevnické uzeniny bude mít jitrnice, jelita a prejt a to: čt a so od 3.12.- 22.12. a 29.12.

A kdy že se to všechno semele?

Jste srdečně vítáni!
FT Praha

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (4 hlasů, průměr: 4,25 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Informace, Jiřák, Kubáň, Náplavka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.