Čeština English

Odkud jsou návštěvníci této stránky

obrázek

V sobotu 12. května 2012 od 10:00 do 21:00 budou moci oslavit nejen obyvatelé třetího pražského obvodu, ale i ostatní pražané Růžový máj 2012. Jde o degustační festival českých a moravských růžových vín. Na náměstí Jiřího z Poděbrad se představí 15 tuzemských vinařů výhradně s růžovými víny. Stánky budou postaveny na chodníku, po obou stranách, přímo naproti kostelu. Z obou stran bude „Růžovou ulici“ uzavírat gastronomie, které se k růžovému dobře hodí a s růžovými víny se dobře snoubí. Za všechny jmenujme alespoň vynikající alsaský slaný koláč „Tarté flambée“, který bude nabízen ve třech verzích: cibule-slanina, tři druhy sýrů a uzený losos. Slavnostní přípitek proběhne v 11:00. Vedle občerstvení zůstanou po celé „růžové“ odpoledne na tradičním farmářském tržišti Jiřák ti farmáři a výrobci, kteří nabízejí sýry, uzeniny, pečivo a jiné pochutiny k vínu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční dopolední sobotní farmářský trh od 8:00 – 12:00. Atmosféru slavnosti doplní živá hudba v duchu jazzu a moravské cimbálovky: Od 10:00 zahájí The Original Alva Vinariko orchestra, od 14:00 se rozezní cimbálová muzika Vonička a od 17:00 do konce bude hudební prostor patřit už jen výhradně jazzu (Jazz spirit a Piňa & Co. Lada).

Hlavní programem slavností je samozřejmě ochutnávání a degustace růžového vína. Pokud budete chtít degustovat a ochutnávat, je nutné zakoupit degustační set. Ten bude obsahovat degustační skleničku, propisovací tužku, katalog festivalových vín a 5 ks tzv. Růžových dukátů v hodnotě 50,- Kč, jimiž budou návštěvníci festivalu platit u stánků vinařů, to znamená ochutnávat, konzumovat anebo si víno koupí domů s sebou. Růžovými dukáty se bude platit také u občerstvení. Růžové dukáty budou k dispozici v tzv. Bance, při vstupu na festival, dokoupit je bude možné kdykoliv během celého dne. Jedna degustační dávka růžového bude stát od 10,- Kč, což je zároveň hodnota jednoho Růžového dukátu. Vinaři byli vybírání pečlivě, byla zohledněna hlavně kvalita a jedinečnost.

Součástí Růžového máje 2012 je Babí jaro – prodejní výstava milých věcí a rukodělných originálů od autorů a tvůrců Fler.cz a Farmářského tržiště. Jde především o šperky, fashion design, sklo, textil a keramiku od 13:00 – 21:00

Slavnosti Růžový máj 2012 budou otevřeny od 10:00 a ve 21:00 budou končit. Od 8:00 do 12:00 zároveň probíhá tradiční farmářský trh „Jiřák“.

Všichni jste srdečně zváni!
www.ruzovymaj.cz

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (10 hlasů, průměr: 4,90 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Informace, Jiřák se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.