Čeština English
obrázek

Rádi bychom vás informovali o novém vývoji FT Jiřák:
Po zrušení výběrového řízení Radou Městské části Praha 3, přijala a schválila Rada návrh radního Bellu, aby FT Jiřák od letoška organizovala akciová společnost radnice Prahy 3 – Správa zbytkového majetku, a. s.
Na základě této skutečnosti jsme napsali a poslali všem zastupitelům radnice tento dopis. Snažíme se vysvětlit rizika, pokud farmářský trh převezme společnost bez zkušeností s pořádáním farmářského trhu. Pan radní Bellu se mýlí, když uvádí jako úspěšný příklad farmářský trh na Praze 6. I tam ho totiž pro radnici organizuje občanský spolek, nikoliv akciová společnost radnice. Jediný farmářský trh, který kdy v Praze radnice převzala a provozuje sama (jak to s Jiřákem navrhuje p. Bellu) je Farmářský trh Prahy 10 na Kubáni, který je od té doby permanentně ve ztrátě (za rok 2015 to dělá 1,326 milionu), ubyli mu farmáři i návštěvníci, a radnice Prahy 10 ho od převzetí musí stále dotovat (viz zde).
Protože nechceme, aby se totéž stalo s FT Jiřák, navrhli jsme paní starostce a radnímu Bellu následující návrh, který v danou situaci považujeme za rozumný. Výsledek či další řešení může zaznít také na mimořádném zastupitelstvu v úterý 24. 1. v 15:00 na MČ Praha 3, které starostka svolala kvůli petici.

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (19 hlasů, průměr: 4,47 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Jiřák. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.