Čeština English
obrázek

Jaká je kvalita letošního medu? Bude ho dostatek? Co jsou medové modlitbičky? Jak vypadá skutečný život včel? Na všechny tyto otázky odpoví třetí ročník medových slavností na Jiřáku, resp. Podzimní dny českého medu – 19. září v pátek od 8:00 do 20:00 a v sobotu 20. září od 8:00 do 14:00. Více, než 20 včelařů, medové pivo, mnoho druhů medoviny, medové koláčky, medovníky, modlitbičky, medová kosmetika, výrobky z vosku, ukázky včelaření, úl s živými včelami a další zážitky medové slavnosti.

IMG_4701

„Touto slavností chceme podpořit zázrak přírody zvaný český med a české včelaře. Je to oslava ničím nenahraditelné potraviny, a s ní spojený program pro děti a živá muzika. Příležitost vybrat si a nakoupit přímo od včelařů zásoby nejlepšího medu na zimu, která už o sobě tento měsíc dává vědět. Jak říkal Albert Einstein: Zahynou-li včely, zahyne i lidstvo. Včelám a jejich produktu – medu, bychom měli projevit náležitou úctu.“ říká Jiří Sedláček, předseda Archetyp, z. s., který slavnosti pořádá.

IMG_4720

Pro děti je připravena pohádka Perníková chaloupka a výtvarná dílna Srdíčka z lásky. Farmářský trh Jiřák je součástí slavnosti.

Živě zahrají: AQUA JAZZ (CZ) a PHIL SCHOENFELT & SOUTHERN CROSS (UK/CZ).

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Jiřák. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.