Čeština English
obrázek

Přijďte v pátek 10.10. (8-18:00) a v sobotu 11.10. (8-14:00) na Jablečné slavnosti na Farmářské tržiště Jiřák! Oslavte podzim Jablečnými slavnostmi a ochutnejte jablíčka od patnácti českých ovocnářů. Přivezou nám to nejlepší a nejzdravější, co v naší krajině po staletí pěstujeme. Budete moci ochutnat jak staré tradiční odrůdy, tak i ty nové. České ovocnářství je totiž po této stránce na evropské špičce. Můžete si pořídit jablíčka zrající delší dobu, ke skladování spolu s radou, aby vám vydržela celou zimu, popovídat si přímo s pěstiteli o kvalitách a výhodách té které odrůdy. Kromě jablek samotných v mnoha odrůdách s různou sladkostí, kyselostí, konzistencí a vůní potěšíte chuťové buňky také vším, co se z jablek vyrábí: od moštů a sirupů přes koláče, záviny, zavařeniny a pyré, křížaly, až k paštice s jablky. Přijede pojízdná moštárna, kde si budete moci namoštovat své favority.
Na úvodním stanovišti Ovocnářské unie bude připraven sám její předseda, pan Martin Ludvík, k rozhovoru o čemkoliv okolo jablek i o životě. Můžete tam omrknout i kousnout si do dnes legendárních odrůd jako Panenské nebo Matčino, které vám v pátek přivezou. I letos s jasným cílem oslavit a představit různé známé i méně známé české odrůdy jablek a jejich využití, a ekologicky šetrné způsoby pěstování jablek, které umíme v Čechách moc dobře a přitom o tom ani nevíme – viz zde  :)  
Farmářský trh na Jiřáku bude přitom plně fungovat v klasickém pátečním  i sobotním obsazení jablečné slavnosti ho nijak nenaruší. Pěstitelé, ovocnáři, jablečné speciality a jablečné občerstvení budou k dostání do vyprodání zásob. NAVÍC mošty, cider, sirupy, koláče, štrúdly, pyré, kompoty, zavařeniny a vůbec vše co s jablky souvisí, stejně tak i jablečná gastronomie. Nebude chybět ani živá pohádka pro děti a výtvarná dílna.

Autor Farmářské tržiště Jiřák a Náplavka

Slavnost se koná pod záštitou ministra zemedělství Mariana Jurečky, náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Nouzy, ve spolupráci s Ovocnářskou unií České republiky a je jediným živým setkáním tohoto druhu mezi Pražany a farmáři, kteří česká jablka pěstují.
MHMP logo

loho Mze

Živě muzika a podium v pátek 10.10. 2014 :
od 17:00 Petra Hapková & Band (jazz, šanson)
od 19: 00 ZVA 12-28 Band (blues, SK)

Jablko

1 jahoda2 jahody3 jahody4 jahody5 jahod (9 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Jiřák. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.