Čeština English

Odkud jsou návštěvníci této stránky

Dotazy a připomínky

Máte dotaz k nějakému výrobku nebo k nějakému farmáři přímo?
Zeptejte se ho! Jste-li spokojeni s jeho produkty, pochvalte mu je a vychvalte je všude. Pokud snad se stane, že jste spokojeni nebyli, řekněte to především farmářovi a můžete také nám. Společně to napravíme. Využijte toho, že před vámi zpravidla stojí ten, který stojí také za kvalitou svých výrobků.

Pokud však zjistíte vážné pochybení, které nesnese odkladu a není řešitelné přímo na trhu s prodejcem (farmářem), pak prosím napište na sarka@farmarsketrziste.cz. Ujišťujeme vás, že se vaším podnětem či stížností, ale i pochvalou, budeme bezodkladně zabývat a pokud nám napíšete své jméno a např. mailovou adresu, uvědomíme vás, jak jsme v uvedené věci postupovali.

Děkujeme.
Archetyp, z. s.


Původní komentáře:

311 komentářů u Dotazy a připomínky

 1. Dita napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to vypadá s Kubání – jsou již trhy v provozu?
  Děkuji.

 2. BM napsal:

  Dobrý den, mohuse zeptat proč dnes na Jiřáku není chřest? Psali jste tady že od teď bude…

  • Šárka napsal:

   Milý BM, chřest navzdory počasí je ve středu, v pátek i v sobotu přítomen – i přes mrazíky (na Mělnicku tento týden běžně ranní jinovatky) a kritický nedostatek toho nadzemního zeleného chřestu jsme dokázali ukecat hostínské, aby přivezli přednostně na Jiřák i na Náplavku jak zelený, tak bílý chřest.

 3. Jan napsal:

  Dneska byla na standartním místě FT Náplavka nějaká akce s koly a trh byl posunut až za železniční most (TRAM Výtoň).

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   ano, to nemůžeme ovlivnit. Pokud se na Náplavce koná nějaká větší akce, pak naše trhy takovým akcím bohužel ustupují. Je mi to líto, pokud vám do vadí.

   • Petra napsal:

    dobrý den, spíš mi vadilo že to nebylo avizováno…. a tak jsme se museli prodírat přes 20 minut mezi koly a to nám dost zkomplikovalo již tak velkou časovou tíseň…

 4. Petra napsal:

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda plánujete nějaké trhy na volné dny 1.a 8. 5.?
  Děkuji,
  P.

 5. Zuzana napsal:

  Dobrý den, ptám se zřizovatelů, proč ve středu na Jiřáku seneprodávají květiny. Velice pěkné květiny se dají koupit na tomto tržišti pouze v sobotu. Jinak je trh fajn. Děkuji.

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   ode dneška a od 16. května pak pravidelně je ve středu na Jiřáku pan Bystrý s vlastními, českými květinami. Jde o republikovou raritu, protože české květiny u nás pěstuje málokdo. Přijďte se na něj podívat, je to excelentní!

 6. Selia napsal:

  Kdy přidáte na web seznam farmářů na jednotlivých trzích? Dost chybí.

  Jinak jsme byli tuto sobotu velmi sklamaní, že se trh na Náplavce nekonal, jěště více ale tím, že na místě nebyli žádné informace, jsetli je trh tuto sobotu zrušen úplně, nebo se pouze přesunul (pamatuji si, že jednou při snad stejné příležitosti byly na místě plakátky, že trh je někde jinde, tuším na Kampě, tento rok ale informace žádná.) Skutečně na každý jde před kažou návštevou trhu na web, takže aspoň jeden leták nalepený na plakátu trhů co je na zábradlí u tramvajové zastávky by sa byl hodil.

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   ano máte pravdu, chybí. Pokusíme se tento nedostatek brzy napravit. Ohledně nekonání trhu na Náplavce jsme odkázání na libovůli pronajímatelů náplavky. Pokud se vyskytne nějaká jiná, lukrativnější akce, musí naše trhy bohužel ustoupit.

   • Selia napsal:

    Dobrý den,
    problém nebyl ale v tom, že nebyl trh (je jasné, že prostor není Váš), ale že na místě nebyli žádné informace, zda se nekoná vůbec, nebo je přesunutý a pod.

    • jirka napsal:

     Dobrý den,
     pokud vím, tak na začátku, kde obvykle trh náplavka začíná, byl naše „námořnická“ velká dřevěná cedule, ale je také možné, že tam nebyla v momentě, kdy jste tudy procházela, protože ji někdo odklidil kvůli té výstavě, ale obecně se snažíme informovat o změnách všechny naše návštěvníky: a) na webu, b) na Facebooku a za c) v místě.
     Doufáme, že pokud bude muset Náplavka ustoupit nějaké výstavě apod., ceduli spolehlivě i v místě najdete.

 7. Robin napsal:

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal co má znamenat rybí stánek z Rybářské bašty na Kubáni, kde ty borci dva (dnes 14.4.) prodávají grilovanýho pangasiuse (či něco podobného) za 60,- Kč za plátek a vydávají to s nebetyčnou drzostí za candáta? A stary babky si šmakujou, jak je ten candát dobrej, přitom se ládujou houbouvitou rybou odkudsi z Asie.

  Pak to tam nema vypadat, tak jak to vypadá.

  • Tereza napsal:

   Ptáte se asi na špatném místě…Kubáň má teď jinéh provozovatele, a to Prahu 10. Změna je opravdu viditelná a ty trhy teď nestojí za nic. Byla jsem tam asi před 14ti dny a už tam nepojedu…jsem ze Zahraďáku a jet tam kvůli těm pár stánkům se mi nevyplatí. Praha 10 se vážně vytáhla…

 8. Zuzka napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli nemáte k dispozici plánek stánků, jak byly loni na Kubáni. Kupovala jsem v jednom stánku výborné uzené maso, ale bohužel si nepamatuju, co to bylo za farmáře, vím jen, který stánek to byl.
  Mrzí mě, že už trhy na Kubáni neorganizujete, na dnešním trhu v režii radnice byl propad vidět na první pohled.

  • Markéta napsal:

   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je někce k dispozici přehled Velikonočních akcí, které budou v průběhu Velikonočních svátků probíhat na Kubáni. Moc děkuji Markéta

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   jak jsme psali výše, Kubáň provozuje MČ Praha 10, obracejte se prosím na ni.

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   děkujeme za útěchu. Rádi vás uvidíme na Jiřáku (středa, pátek, sobota) anebo an Náplavce (sobota) a pomůžeme vám najít vašeho oblíbeného řezníka! :-)

 9. Zbyněk napsal:

  Dobrý den, bude na některém z vašich trhů pivo z Rožnova? V sekci Co nůžete koupit… se mi totiž nic nezobrazuje.

  Děkuji za odpověď.

  • Zbyněk napsal:

   Nechci nic říkat, ale asi by to chtělo další pracovní sílu, když nejste schopni během tří neděl odpovědět na dotaz a doplnit sortiment, který lze koupit na Jiřáku a Náplavce.

   • jirka napsal:

    Dobrý den,
    rožnovské pivo se nějak odmlčelo, jsou přece jen zdaleka a možná se jim cesta nevyplácí. Na Jiřáku ale čepujeme rakovnického Bakaláře a březnického Herolda zase na Náplavce. Přijďte!

 10. Jana Bartošová napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak to vypadá s bedýnkami. Netrpělivě čekám na aktuální nabídku a stále se nic nezobrazuje? Děkuji za zprávu a hezký den.

 11. Pavel Drška napsal:

  Dobry den, chci nejprve moc podekovat za organizaci techto uzasnych trhu. Je skvele videt, ze nekdo tu dela neco takoveho a ze to funguje! Pokazde, kdyz jsem v sobotu dopoledne v Praze, zajdu na naplavku a pokazde neco skveleho objevim.

  Mel bych vsak dve pripominky, nebo spise zadosti. Bylo by skvele, kdybyste umeli zajisti v prostoru trhu vice odpadkovych kosu a mist k sezeni. Kose, ktere jsou standardne na naplavce byvaji dost casto naprosto preplnene a neni kam hodit kelimek. Mist k sezeni by take mohlo byt vic, v kazdem druhem stanku je mozne si neco koupit a pojist, ale neda se poradne kam sednout. Kdybyste s tim umeli neco udelat, myslim ze byste nas vsechny potesili!

  Preju hodne zdaru a jeste jednou diky za trhy!

  Pavel

  • Šárka napsal:

   Pavle, díky moc za dobré slůvko. S koši i s místem k sezení jste se přesně trefil do toho, co je potřeba. Od jara nás totiž zaskočil příval lidí na Náplavce, a opravdu přidáváme koše i sezení, jen jsme předtím museli ještě zařídit takovou nepodstatnou drobnost, jako je skládek, což není na Náplavce nic jednoduchého. Plánujeme to vylepšení již od 7. dubna, tak doufám, že to aspoň trochu poznáte :)

   • Pavel Drška napsal:

    Dobrych sluvek neni nikdy dost. Bohuzel ted jsem cely duben soboty travil mimo Prahu, nebo se na Naplavce roztahovali jini. Tak doufam, ze brzy zas budu moci zajit.

 12. Klára napsal:

  Dobrý den, naprosto mě zničila informace, že letos už nebudete pořádat trhy na Kubáni – je možné Vás v tomto ohledu na Praze 10 ještě nějak podpořit? Alespoň třeba pro příští rok? Díky a držím palce i v jiných lokalitách…

  • Šárka napsal:

   Kláro, díky. Když jsme dostali po dvou letech na konci roku 2011 na Kubáni výpověď, bylo to zdůvodněno tím, že radnice chce uspořádat výběrové řízení. Ve skutečnosti potom vedení Prahy 10 rozhodlo, že si Kubáň „ponechá“. Jde o rozhodnutí Rady, takže podpora pro nás nemá v tuto chvíli smysl, jedině snad později, pokud by se tam plánovaly nějaké změny. Ale přesto moc děkujeme! Kubáň byla naše srdeční záležitost. Blízké vztahy jsme měli i s kubáňskými farmáři a prodejci.

 13. Jana Drbolová napsal:

  Dobrý den,

  koupila jsem výborné mléko od farmáře tuto sobotu na Náplavce a ráda bych se zeptala, zd náhodou nebudete vědět jeho jméno, přípdně jestli nemá své stránky. Byl tam tuším kromě rodiny Němcovi jediný s mlékem, jogurty a prodával také sýry. Dále bych se ještě ráda zeptala, jestli už probíhá Náplavka i ve čtvrtek. Děkuji.

  S pozdravem,

  Jana Drbolová

 14. Klara napsal:

  Dobrý den, ve středu mě na trhu opět zarazilo chování některých prodejců sýrů. Prodejce slovenských sýrů stál nad pultem, na kterém byly vyloženy nezabalené sýry, s cigaretou a kouřil. Kromě toho, že je to odpudivé, nemyslím si, že je to hygienicky v pořádku. Prodejci z Držovic zase jednou rukou obsluhují, druhou rukou ujídají z prodávaných sýrů. Jediný, kdo si udržuje kulturu prodeje a zachovává hygienické standardy, je pán z Krasolesí. Nevím, co vše musí prodávající splnit, aby mohl na trhu prodávat, ale obzvlášť u sortimentu maso, mléčné výrobky, koláče, tedy vše, co se konzumuje bez další tepelné úpravy, by forma prodeje měla mít nějakou základní úroveň.

  • Šárka napsal:

   Kláro, děkujeme za komentář. Neváhejte a pokud uvidíte na trzích někoho čoudícího ve stánku, řekněte mu to i vy a na místě, anebo odchyťte rovnou správce a informujte ho (jeho telefon najdete na tržním řádu na informační tabuli). Zapalovat si ve stánku není dovolené, jenže vyprávějte to notorickému kuřiči, když je to mnohem silnější než on, a správce může být v tu chvíli třeba na druhém konci trhu…

 15. Jozef Kausitz napsal:

  Mam dotaz sme v Prahe dost pocetna komunita Slovakou listopad a prosinec sme kazdu sobotu mali moznost kupit kvalitne udeniny Susenu slaninu a ine kvalitne vyrobky od firmi Croata product viedol to Vyrobca Niznik a syn volame mu a on nas otkazuje na vedeni trhu ze neni tam vic mista.Je to divne trhy su pre verejnost chceme vediet preco Nepustia Slovaka Len Na Karlaku mam nespocet kolegov Slovakov ktory sa pytaju preco mozte nam dat odpoved. Citime to ako dyskriminaciu,.Tesili sme sa cele Vianoce a ted Nic.Dakujem Jozef pisem v mene vjacerych kolegov prcujucich v Nemocnici

 16. Kateřina napsal:

  Na Facebookových stránkách Prahy 10 jsem se dočetla, že výběrové řízení na Kubáň vůbec nebude a trhy budou v režii MČ :-(. Je to opravdu škoda, trhy ve vaší režii byly skvělé, budou nám chybět.

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   ano to je pravda. Ačkoliv nám Praha 10 několikrát slíbila, že výběrové řízení vyhlásí, svůj slib nesplnila a rada se rozhodla, že si bude Kubáň provozovat sama.

 17. Dana napsal:

  Dobrý den.
  chtěla jsem se zeptat jestli už víte,jak to vypadá s trhem na Kubáni. Byla bych ráda kdyby zdraví rozum zvítězil, protože já tam ráda chodím. Byla by velká škoda kdyby zde nebyly.
  Díky za odpověď a držím palce.
  Dana

  • Jiří Sedláček napsal:

   Dobrý den,
   my bychom si také přáli, abychom mohli trh na Kubáni už brzy provozovat, ale na to jsme příliš malí páni, protože se Městská část Praha 10 rozhodla vypsat výběrové řízení na nového provozovatele a nám dala loni na podzim ze stávající smlouvy výpověď. Až MČ Praha 10 vypíše nové výběrové řízení, což slíbili během měsíce února, můžeme se do něj přihlásit. Více bohužel dělat nemůžeme.
   S pozdravem
   Jiří Sedláček

 18. Blažena Křemenová napsal:

  Dobrý den,
  plánují letos farmáři rozšířit nabídku na méně známé, přesto pro Čechy dříve typické plodiny jako například topinambury, sladké brambory, černý kořen, tuříny,…………, různé druhy cuket a dýní (ne jen hokaido), a další různé plodiny které z našeho jídelníčku bohužel téměř vymizely? Velmi by mě těšilo, kdyby byla nabídka na trzích o něco širší, zvláště pokud se jedná o dříve typické české plodiny. Nyní je škoda, že je v šesti stáncích všude to samé :-( Navíc se tyto plodiny dobře skladují, a byl by široký sortiment i začátkem či koncem zimy. Jsem ráda, že bylo letos k sehnání spousta českého česneku, černá ředkev, ale i pro Čechy tak typický chřest. Držím Vám palce a těším se, až opět otevřete mé oblíbené tržiště na Kubáni.
  Bláža Křemenová

  • Jiří Sedláček napsal:

   Dobrý den,
   myslím, že nějaké novinky v oblasti zeleniny a také ovoce můžete letos očekávat! :-) To víte, nejde to našim zemědělcům tak rychle a pokud experimentují s novými plodinami, tedy pro ně novými, pracují s určitou rozvahou, vše má své tempo. Věřím však, že se ledy pohly a že pomalu a jistě přibývá zajímavých plodin na trhu. Letos se například můžete těšit na čerstvou bazalku, petržel, tymián, libeček, saturejku, mátu, levanduli, šalvěj, rozmarýn, koriandr, oregáno, rukolu… Počítáme i s dodavateli různých druhů cuket, jak píšete. Samozřejmě počítáme jak s bílým, tak zeleným chřestem. Nevím, na jakém tržišti jste byla a kde jste oněch 6 stánků, jak píšete, viděla. Teď během zimy zelenina není a teprve pozvolna začíná. Děkujeme za podporu!
   Jiří Sedláček

 19. jirka napsal:

  Obraťte se na Alenu – alena@farmarsketrziste.cz :-)

 20. jirka napsal:

  Cena začíná na pětistovce za den, záleží, jak máte velký stánek a pult, ale lépe se zeptat Aleny – alena@farmarsketrziste.cz. :-)

 21. Marcela napsal:

  Dobrý den,
  prosím Vás, nevíte, kdy bude na trhu Jiřák stánek s krůtím masem od farmy Nový Dvůr ? Seznam prodejců není aktivní ??
  Děkuji

 22. simi napsal:

  http://roma-eterna.blog.cz/ je tu článek o farmářských trzích, a je velmi, ale velmi interesantní! jsme jen ovce…

  • Blažena Křemenová napsal:

   Ano, děkujeme za velmi objevný článek. Každý kdo má všech pět pohromadě ale ví, že práce Poláků, o Číně nemluvě, je velmi levná a proto jsou i jejich produkty v supermarketech tak levné. Češi se s tím, alespoň pro zatím, budou pěstovat jen tehdy, pokud si vydělají alespoň na to aby měli co dát dětem k snídani. Je to tedy dražší, za to ale české, zralé, bez ničení planety při transportech ze Španělska a dále (zde bych opět zdůraznila ZRALÉ) a už vůbec se nedá mluvit o práci otroků (jako je velká část produktů ze zahraničí).
   Je pravdou, a velmi mě to mrzí, že je zřejmé, že jsou některé věci z dovozu – mrkev, čínské zelí, ledový salát, atd.(vypadají jinak pokud se vypěstují v Čechách), také by se dalo hovořit o tisících vajec z volného chovu od stejného „farmáře“ každý den. Ráda si je ale koupím ve vedlejším stánku kde je zřejmé že z Čech jsou. Také je zde spousta „uzenin“ (kolem udírny totiž ani neproběhly) nepoživatelných, lze ale najít i výborné – uzené, a ty kupuji. To že jsou vůči tomu někteří kupující slepí je škoda. Nezbývá nám, než si pokaždé stěžovat dokud tomu organizátoři nezabrání a my nebudeme mít možnost nakupovat širší a poctivý sortiment z Čech.
   Bláža Křemenová

   • Jiří napsal:

    Máte pravdu, paní Blaženo,
    obávám se ale, že pokud organizátoři nejsou schopni na naše příspěvky ani rozumně odpovědět, těžko začnou vyžadovat a kontrolovat dodržování pravidel při prodeji na trzích.

    • jirka napsal:

     Dobrý den,
     nevím ke kterému tržišti se konkrétně vyjadřujete. Provozujeme 3 tržiště: Kubáň, Náplavku a Jiřák. Pokud jde o tato tržiště, buďte prosím konkrétní o co přesně jde. Omlouváme se, pokud reakce na vaše komentáře nejsou ta rychlé, jak byste si představovali. Pracujeme 10 – 12 hodin denně, často i o sobotách a nedělích a dostáváme se k těmto příspěvkům později.
     Děkujeme za pochopení
     Jiří Sedláček

 23. Michy napsal:

  Dobrý den,
  dočetla jsem se, že loni byly v nabídce vánoční farmářské dárkové koše, letos již žádná taková nabídka není? Díky za odpověď

 24. Jiří napsal:

  Dobrý den, můžete mi sdělit, jak kontrolujete „farmáře“ např. na trhu na Kubáni.
  Jak je možné, že např. dnes prodávají čínské jedlé kaštany, polské lískové oříšky atd.
  Nebo např. v době, kdy již čeští pěstitelé nemohli nabízet cukety, výše jmenovaný stánek nabízí hory krásných cuketek.
  Chodí k vám nakupovat lidé, kteří jsou ochotni připlatit za české zboží a ne kupovat stejné zboží jako v supermarketu, ale za dvojnásobnou cenu. Domníval jsem se, že existuje nějaká kontrola. Děkuji za vaše vyjádření.

  • Šárka napsal:

   Dobrý den, ano, celou sezónu lze koupit na Kubáni výhradně a pouze českou zeleninu a ovoce. Ale protože jsou vánoce a trh je nejen farmářský, ale i vánoční a sváteční, tak kromě české zeleniny a ovoce tady vítáme vyjímečně i exotického hosta : ořechy a sušené ovoce, mandle, datle, fíky. Jednou za rok o vánocích farmářský trh takto zpestříme a to nám budiž dovoleno :)))

  • Jiří napsal:

   Paní Šárko, děkuji Vám za odpověď.
   Samozřejmě, že nyní patří na vánoční trhy mandle, datle, fíky apod., vánoční zboží je samozřejmě v pořádku.
   Psal jsem ovšem o tom, že farmářský stánek prodával cuketu v době, kdy v čechách již nemohla být vypěstována.
   Jedlé kaštany se pěstují i v Čechách a na Slovensku, chuťově podobné odrůdy jsou ze Španělska, Francie a Itálie.
   Čínská průmyslová odrůda je na tom chutově tak, jako když si dnes koupíte v supermarketu jahody. Proto jsem zmiňoval kaštany. Zajímalo mne, zda-li kontrolujete, zda prodejci – „farmáři“ jsou opravdu pěstitelé a zboží nepochází z velkoobchodů. U zmiňovaného stánku jsme přesvědčen, že minimálně 80% zboží z velkoobchodu je. Mělo by být ve vašem zájmu, aby zákazník neměl pocit (pravděpodobně oprávněný), že platí za supermarketové zboží „farmářský příplatek“. Navíc je to velmi nefér i vůči prodejcům, kteří prodávají opravdu pouze svoje výpěstky, nemají tedy takový výběr a ani třeba tak na pohled pěkné zboží. Domnívám se, že by stálo za to, navštívit v sezóně všechny prodejce na
   jejich hospodářstvích a ověřit si, že prodávané zboží je opravdu z jejich produkce. Jinak by jste se mohli brzy přejmenovat na obyčejnou tržnici. Neberte to zle, nakupuji na Kubáni často, chci aby fungovala co nejlépe dál, ale vím o čem píšu.

   • Ivana napsal:

    Dobrý den, vím, který stánek máte na mysli. Na Kubáni nakupujeme pravidelně 1 nebo 2x týdně od zahájení do ukončení sezony, patří to už do sobotního dopoledne. Když chvilku stojíte u tohoto stánku se širokým sortimentem (cuketky mě také zaujaly), občas zaslechnete, jak lidé jdou kolem a komentují: „Tady ne, to jsou překupníci“. Ale jinak je tam stále fronta, většina nakupujících o tom patrně nepřemýšlí. My tam nekupujeme, ale už delší čas to pozoruji a říkám si, že lidem je to asi vesměs jedno. To je taková drobná kaňka, jinak farmářským trhům a Archetypu držíme palce i pěsti a doufáme, že vše bude ok.
    Ivana

 25. Daniel napsal:

  Zdravim, na Naplavce byval jeste v lete stanek s konopnymi produkty – loupana i neloupana seminka, atd.
  Zasoby dosly, ale bohuzel o poslednich sobotach jakoby se po stanku zem slehla. Vim, ze vyrobce mel i nejaky online obchod, ale bohuzel obal nemam a na nazev si nepamatuju. V seznamu prodejcu jsem taky nic nenasel. Muzete mne nekdo nejak navezt spravnym smerem?

  • Šárka napsal:

   Dobrý den, ano, zvlášť ty semínka, to je hodně jedlá věc… Přemístili se na Vánoční trh na Kubáni – konkrétně pondělí 12.12., úterý 13.12., středa 14.12., a poslední předvánoční týden v úterý 20.12. je zkuste na Kubáni. No a teď si kvůli vám jdu pro ty semínka do špajzu !

   • Ivana napsal:

    Dobrý den, dívám se na ty stránky a chci si objednat z jejich nabídky. Jen tam nikde nemohu najít cenu za dopravu. Můžete mi to sdělit? Díky! Ivana T.

    • Jan napsal:

     TNT 190,- / Česká pošta 130,-

     V Praze loup. semínko dóza 500g …. 215,- / 500ml olej ….. 299,-.
     (O 20,- na kuse)
     BIO Hanf&Natur loup. semínko dóza 1000g ….. 450,-

 26. Patrik Zapletal napsal:

  Dobrý den. Chystám se k Vám na tržiště v sobotu 10.12, mimo jiné pro objednanou kachnu z Holýšova. Kde se dá zaparkovat auto? Dá se sjet na náplavku? Děkuji, Zapletal

  • Šárka napsal:

   Poslala jsem vám přes váš mail mapku s parkovacími zónami v okolí Náplavky – vodítko pro řidiče, ať už domácí nebo přespolní.

 27. marie napsal:

  Připomínka: Tato stránka není aktuální… Potřebuji vědět, kam v sobotu – kde je prodej farmářských výdobytků a ne vánoční trh se zbytečnostmi. Děkuji. marie

 28. Veronika napsal:

  Zdravim, chtela jsem se zaptat, zdali je na farmarskych trzich na Naplavce v ponuce i domaci cerstve kysane zeli do „kapustnice“ :)
  dekuji za odpoved

  • jirka napsal:

   Dobrý den, kysané zelí a čalamádu prodávají Maďarské speciality na Kubáni, Náplavce i na Jiřáku. Pokud však máte na mysli nakládané zelí, jako např. na Centrálnom trhovisku v Bratislavě, pak bohužel tohle v Praze zatím nemáme, ale pracujeme na tom! :-)
   S pozdravem

 29. jana napsal:

  dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli budou na Náplavce trhy ve čtvrtek 17.11.2011 a do kdy budou trvat letošní trhy na Náplavce, děkuji Jana

  • jirka napsal:

   Dobrý den, ano trh ve čtvrtek 17. listopadu bude a Náplavka „pojede“ ve stejném režimu (čtvrtek a sobota) až do Vánoc. Poslední „náplavkový“ tržní den bude 22. 12. ve čtvrtek.

 30. Marie napsal:

  Dobrý den,
  prosím, vrátí se na sobotní Náplavku prodej pstruhů?

  Děkuji za odpověď

  Marie

  • Šárka napsal:

   Dobrý den, bohužel, majitel (většinový) se prý rozhodl chov pstruhů zrušit úplně. Od podzimu přestali jezdit na trhy, ačkoliv si je na Náplavce lidé oblíbili a z ekonomických důvodů to rozhodně nemohlo být.

   • E-fox napsal:

    Dobrý den, jsem z Liběchova – kde je Rybářství Liběchov :) Rybárna byla zavřená, ale nyní už je provoz zase obnoven!

    • Šárka napsal:

     Šéf rybářů v Liběchově, p. Vacek, který s námi Náplavku rozjížděl a byl nepobavený z vývoje ve firmě, slíbil, že pokud by se situace změnila a oni by eventuelně mohli vrátit na Náplavku, dá ihned vědět. Možná tedy obnovili chov, ale k nám do Prahy nemůžou !

  • Alena napsal:

   Živí pstruzi již bohužel nejezdí, ale každou sobotu je možné na Náplavce koupit absolutně čerstvé (vykuchané) pstruhy a siveny ze Pstruhařství Mlýny, přijďte je vyzkoušet.

 31. Jan Jílek napsal:

  Farmy, farmáři… Kdy už si konečně budu moct koupit něco od sedláků, statkářů či pěstitelů? Tady se hraje na tradice a postavilo se to na amerikanismu :-(

  • Jiří Sedláček napsal:

   Dobrý den, chápu vaše rozhořčení a jsem také spíše za česká slova, ale přece jen je třeba říci, že „čas jaksi oponou trhnul“ a slůvko „farmář“, „farmáři“, „farmářský“ se jaksi vžilo a sedláci či statkáři, jak je známo, měli minimálně 43 let utrum. A lépe se také říká ovčí či kozí farma, než např. kozí statek. Spíše se snažíme sledovat podstatu, než formu, ale třeba se jednou dočkáme tak pěkného slova, jako hospodář, hospodářství. :-)

 32. Racek napsal:

  Dobrý den,
  je už známo, do kdy budou letos farmářské trhy na Kubáni a na Jiřáku fungovat?
  Děkuji

  • Zbyněk napsal:

   Jisté je, že až Vám odpoví, tak už fungovat nebudou.

  • jirka napsal:

   Vánoční farmářské trhy na Kubáni budou naposledy 22. prosince, ale letošní žhavá novinka a sice Silvestrovské farmářské trhy budou 29. 12. 2011!
   Jste srdečně zváni!

 33. verca napsal:

  Dobry den, rada bych se zeptala, zda planujete prodej pstrosu? dekuji

 34. Lucie P. napsal:

  Dobry den,
  muze me, prosim, nekdo odkazat na terminy, kdy se farmarske trhy konaji na Naplavce? Nebo jsou tam kazdou sobotu? Rada bych se tam vydala tuto sobotu – 8.10.2011.
  Moc děkuji, Lucie

 35. Dana napsal:

  Dobrý den,prosím můžete mi odpovědět,zda budou prodávány kachny jen na Náplavce a nebo taky na Kubáni? Již jsem se Vás ptala v rubrice kachny na začátku měsíce a odpověď žádná. Tak se ptám tady. Já se na Náplavku nedostanu,proto se Vás ptám.
  Tak doufám,že teď odpověď dostanu. Díky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Šárka napsal:

   Dobrý den, na Kubáni bude celý podzim zastoupena Rohozenská husa, slavný specialista na husy a kachny z Vysočiny, přesné datum ale ještě není pevně stanoveno a záleží na tom, jak drůbež poroste. Bude to asi za 10 – 14 dnů. V jejich sortimentu je na začátku kachna, husy budou později.

  • Lenka Sehnalová napsal:

   Dobrý den, kachny na Kubáni budou. Příští týden Vám dáme vědět kdy. Hezký den, Lenka

 36. Megan napsal:

  Hello,
  I just ordered a crate and a few accessory items to be picked up in George Square of Potrebady. I just want to be sure I am reading the translation of my email properly to pick it up on the right date and to pay for it….

  My understanding is that I need to pick up the crate on the 12th of October 2011, and that I will pay the price for the order when I come to pick it up. Is this correct?
  Please let me know!
  Dekuji!!!
  Megan

  • Šárka napsal:

   Dear Megan, OK, pick up the crate on the 12 October between 5 – 7 p.m.on the farmers market, but please pay it before (to 2206908451/6210). After the payment you will get an confirmation and next instruction by mail.

 37. Zbyněk napsal:

  Dobrý den, zajímalo by mne, zda na Kubáni stále je stánek s rožnovským pivem. Pár posledních návštěv jsem ho tam nezahlédl a už se mi tam nechce, protože tam jezdím jenom kvůli tomu. Díky za informaci.

  • Zbyněk napsal:

   Dnes jsem tam byl a opět nic, ačkoli je to v rozpisu, tady taky žádná odpověď, tak už tam asi jezdit přestanu.

   • Šárka napsal:

    Dobrý den, omlouváme se, situace je taková, že v Rožnově došlo pivo – je vyprodáno a Rožnovští se měli přihlásit až opět budou mít navařeno. Protože se dlouho nehlásili, začali jsme se vyptávat a jsme předběžně domluveni, že lahvované a točené rožnovské bude opět, vždy v sobotu. Přesné datum ale ještě nevíme, takže ještě nemůžeme říci, jestli bude od 8.10. nebo od 15.10. !

 38. Kateřina napsal:

  Dobrý den, zajímalo by mě, zda ve čtvrtek bude na náplavce k dostání burčák?
  Děkuji.

 39. Veronika d´A napsal:

  Dobrý den. Před časem jsem se dostala k ochutnávce tradičního jídla a vín z Gruzie u mé známé. Vyprávěla jsem ji o tom, že skoro každou sobotu chodím na trh na Jiřáku a jí se moc líbilo, jak tyto trhy fungují. Napadlo nás, že možná by i návštěvníky trhů potěšila ochutnávka z této části světa a možná by jim i zachutnalo. Dá se s tím něco udělat? Díky za odpověď.

  • Lenka Sehnalová napsal:

   Dobrý den, my se zaměřujeme hlavně na české lokální výrobce, protože věříme, že mají co nabídnout a nemusí se jejich výrobky přepravovat tisíce kilometrů. Proto také pořádáme 11.11.2011 Svatomartinské slavnosti se Svatomartinským vínem a husou. Přijďte, jste srdečně zvaná.

 40. Jan napsal:

  Rád bych nějaký seznam BIO prodejců kteří se budou účastnit BIO trhů v září.

  Děkuji

 41. Jindřich napsal:

  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdo je provozovatelem automatu na mléko na Kubání. Nevím, zda k vám patří nebo ne. Stalo se mi včera po poledni, že jsem tam naházel 2x20Kč a automat mi natočil místo 2x1L pouze 2xčtvrt litru mléka. Volal jsem na číslo, kam se má volat při poruše automatu a pán mi řekl, že s tím nic neudělá a že „samozřejmě nejsem první, kdo s tímto problémem volá“. To jsem nepochopil, když nejsem první, kdo je na to upozorňuje, jak to mohou ignorovat?!! Na otázku, zda jsou jen servisní společnost nebo přímo provozovatel, mi odpověděl, že jen servisní společnost. Na druhou stranu mi ale nabízel, ať se tam zastavím druhý den v 11h, že se tam chystá a že se se mnou vyrovná. To mi přijde docela zvláštní. Za prvé mám jiné starosti, než někam chodit a čekat, jestli se ukáže někdo, kdo mi vrátí mých 30Kč. Spíše mě zaráží, že nikomu nevadí, že bude automat po upozornění zákazníkem okrádat další hromadu zákazníků, než se na to někdo milostivě přijde druhý den podívat, že má kolem cestu. :( Mrzí mě to, protože jsem si na opravdové mléko zvykl, ale tak bohatý, abych mohl dát 80Kč za litr mléka, opravdu nejsem. :(

  • Šárka napsal:

   Dobrý den, my nejsme provozovatelé, ani pronajímatelé. Jinak na mléko tam taky chodím a jiné už nepiju, když si přinesete vlastní lahev, je i cena za mléko úplně skvělá. I mě se za ten rok a půl stalo, že jsem narazila na komplikaci, ačkoliv jde o švýcarský typ stroje. Prostě je to jen automat a s ním se bohužel nedomluvíte, eventuelně zapracují vandalové nebo lovci mincí. Ten servis na telefonu ale nemá moc možností, jak vám nabídnout refundaci. Oprava automatu je do 24 hodin, podle možností ještě v ten samý den. Na vaši stížnost jsme upozornili farmu v Jesenici.

 42. Markéta napsal:

  Dobrý den, na kterých z vašich trhů seženu „domácí“ vajíčka a v jakou dobu?? Už dvakrát se mi na Kubáni nezadařilo. Děkuji za info :-)

  • Šárka napsal:

   Dobrý den, na Jiřáku ve středu a v sobotu. Na Kubáni jsou domácí vajíčka v úterý a ve čtvrtek nepravidelně (jde o malé farmáře, kteří nemají žádné „továrny“ s naplánovanou produkcí a prodávají přebytky z domácího chovu), v sobotu jsou na Kubáni vajíčka z welfare chovu pravidelně. Na Náplavce jsou vajíčka v sobotu pravidelně, také z domácích zdrojů (ověříte to podle razítka na vajíčku).

 43. Ivana napsal:

  Dnes 18.8.2011 jsem na Františku nenašla v 9.30 hod žádného prodejce. Nikde není upozornění, že by trhy o prázdninách nebyly. Někuji za vysvětlení.

 44. Kamil napsal:

  Dobrý den, při poslední návštěvě Náplavky jsem si všimnul, že mnozí prodejci nemají nikde uvedeno oblast či farmu, kde pěstují své produkty. Vyvěšení živnostenského listu to nenahradí. Bylo by vhodné, aby byly stánky takto označeny. Týká se to hlavně prodejců zeleniny.

 45. Lucie napsal:

  Dobrý den, dá se prosím na některém trhu sehnat akátový bílý med ? Byl v červnu na medobraní, mohla bych dostat info, odkud byl nebo kde se dá koupit ? Moc děkuji.

  • Šárka napsal:

   Dobrý den ! Letošní akátový med je prý vyprodán. Přispělo k tomu Medobraní na Kubáni a na Jiřáku.

 46. buchtalin napsal:

  Dobrý den, budou pokračovat recepty k farmářským bedničkám? Postrádám recepty k bedničce č.13. Děkuji.

 47. Katerina napsal:

  Stiznost na prodavacku Drzkovskych pekaren: pani prodavacka me mamince v invalidnim duchodu dnes vratila misto na 500 jako na 100. Mamince to zaprela, ale nechala si napsat me telefonni cislo, s tim, ze se ozve po prepocitani trzby ve tri hodiny. Nikdo se neozval a me nezbyva nez pocit horkosti a neprijemny zazitek z trhu, kam chodim se svym petiletym synem a prately rada travit sobotni dopoledne.

 48. Šárka napsal:

  Nakládačky jsou v sobotu jak na Kubáni (tam jsou přímo ze Znojma) tak na Náplavce (i tam jsou přímo ze Znojma) !

 49. jerrry napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda budou v sobotu v nabídce okurky nakládačky, nebo zda si je je mohu objednat a v sobotu vyzvednout?
  Děkuji

 50. jerrry napsal:

  Dobry den, chtel bych se zeptat, zda budou v sobotu v nabidce nakladacky, nebo jestli si je muzu objednat a v sobotu vyzvednout. Dekuji.