Čeština English

Odkud jsou návštěvníci této stránky

Jablečné slavnosti a festival moštu a cideru


  • VSTUP ZDARMA
  • DEGUSTACE CIDERŮ A MOŠTŮ ZE SKLA
  • SKVĚLÁ ČESKÁ JABLKA ZA MIMOŘÁDNĚ DOBRÉ CENY
  • ODPOLEDNE ŽIVÁ MUZIKA
  • MOŽNOST PARKOVÁNÍ
  • OCHUTNÁVKY ROZMANITÝCH ČESKÝCH ODRŮD JABLEK


Festivalu se zúčastní více než 25 společností – ovocnáři, výrobci cideru a moštů, pekárenských výrobků, výrobci pomůcek pro pěstování a zpracování jablek.

Cidery a mošty budete degustovat ze skla, protože nefandíme zbytečným odpadkům, a ze skla vám také bude chutnat mnohem víc! Představí se jablka novějších i velmi tradičních odrůd a také různé produkty, které lze z tohoto ovoce vyrobit – cidery, mošty, nektary, kosmetika, pečivo, povidla, džemy.


Jablko má v Čechách dlouhou kulturní tradici. Vystupuje v mnoha pohádkách, je hostem při štědrovečerní tabuli v podobě štrůdlu. Rozkrojené jablko a v něm jádřinec ve tvaru hvězdy jsou symbolem zdraví pro celý příští rok. Věděli jste, že se jedna odrůda pěstovaná v Čechách jmenuje „Matčino“?

Není divu, že nejoblíbenějším ovocem české populace jsou právě jablka. V čerstvých jablkách nenajdeme tuky, ani sodík nebo cholesterol. Jsou vynikajícím zdrojem pektinu, rozpustné vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu krevního cukru, snižuje cholesterol a zlepšuje trávení.

PŘIJĎTE OCHUTNÁVAT ČESKÁ JABLKA V MNOHA RŮZNÝCH PODOBÁCH!
12. 10. 2019, 9 – 17 HOD
PRAŽSKÁ HOLEŠOVICKÁ TRŽNICE
venkovní prostor poblíž haly 22

Pořadatelem Jablečných slavností a Festivalu moštu a cideru© je Archetyp, z. s., který od roku 2010 zakládá či provozuje pražské farmářské trhy Náplavku na Praze 2, Jiřák na Praze 3, Heřmaňák na Praze 7 a Kubáň na Praze 10.