English Čeština

Odkud jsou návštěvníci této stránky

Jablečné slavnosti a festival moštu a cideru

 

  • VSTUP ZDARMA

  • DEGUSTACE CIDERŮ A MOŠTŮ ZE SKLA

  • SKVĚLÁ ČESKÁ JABLKA ZA MIMOŘÁDNĚ DOBRÉ CENY

  • ŽIVÁ MUZIKA

  • MOŽNOST PARKOVÁNÍ AUT 

  • OCHUTNÁVKY ROZMANITÝCH ČESKÝCH ODRŮD JABLEK


Festivalu se zúčastní více než 25 společností – ovocnáři, výrobci cideru a moštů, pekárenských výrobků, výrobci pomůcek pro pěstování a zpracování jablek.

Na vlastní oči uvidíte na 50 odrůd jablek. Ty staré, které jsou už jen na starobylých zahradách. Třeba Matčino, Holovouský malináč, které známe už ze Švejka, nebo Čistecké lahůdkové.

Budou i odrůdy vyšlechtěné v Česku jako je Topaz, Rubinola, Rubín či Šampion.  A také ty, které dobře znáte – Galu, Braeburn, Golden Delicious či Idared. Jablka přivezou Ovocnářská Unie, Ovocnářství Ploskovice a Bohemia Apple. Přijďte okouknout, ochutnat, a nakoupit za skvělé ceny.

Ochutnáte různé druhy cideru a jablečných moštů od vyhlášených a zkušených výrobců. Přijede Prager Cidre, Cider Bohemia, cidre99, Moštárna Újezd s Divokým jablkem, Joker Cider, Adema Pacov nabídne i horký jablečný mošt, Apploader, Jen dobrý pití, Polabský mošt a Cidérka Lobeč přiveze také bylinkové sirupy.

O plné žaludky se postarají Yara Street foods s asijskými specialitami, pro milovníky raw Živé potěšení nabídne kromě jiného modrý a bílý mák, Vegan-život jablečný dort, jablkový karbanátek, Soňa Stančíková napeče a nabídne různé druhy Pagáčů a máslové rohlíky.

Jablka jsou nejen zdravá, ale úžasně dobrá na všechny možné způsoby. Takže budou štrůdly a koláče z Cukrárny u Adélky, Tereza Linková nabídne špaldovo-jablečné koláče, Radka Bejdáková jablečné sirupy a džemy, Janova Pec pečené müsli s jablky, a pečené ořechy.
Ke všem těm dobrotám nemůže chybět ani káva. Vybrané druhy čerstvě upražené bude podávat rodinná pražírna KafeLaky.

Na Jablečných slavnostech to bude i bzučet. 
Bez včel by nebyla jablka. Svůj med několika chutí a také pomůcky pro včelaře přivezou Doležalův med.  Děti uvidí živé včelí úly a další zajímavosti, které jim vysvětlí, co včelky umí a proč bychom bez nich neměli ani jablka.

Vyjmenovat všechno, co Vám nabídneme, je nemožné. Raději přijďte degustovat cidery i mošty a všechny ty lahůdky z jablek a nejen z nich. 

Cidery a mošty budete degustovat ze skla, protože nefandíme zbytečnému odpadu, a ze skla vám také bude chutnat mnohem víc!

 

PŘIJĎTE OCHUTNÁVAT ČESKÁ JABLKA V MNOHA RŮZNÝCH PODOBÁCH!
12. 10. 2019, 9 – 17 HOD
PRAŽSKÁ HOLEŠOVICKÁ TRŽNICE
venkovní prostor poblíž haly 22

Pořadatelem Jablečných slavností a Festivalu moštu a cideru© je Archetyp, z. s., který od roku 2010 zakládal či provozuje pražské farmářské trhy Náplavku na Praze 2, Jiřák na Praze 3, Heřmaňák na Praze 7 a Kubáň na Praze 10.

Kde najdete Jablečné slavnosti v Holešovické tržnici?