Čeština English

Odkud jsou návštěvníci této stránky

Krůtí farma Nový Dvůr, Jiří Kořínek

obrázek

NA JIŘÁKU KAŽDOU STŘEDU
NA NÁPLAVCE KAŽDOU SOBOTU

Od devadesátých let hospodaří manželé Kořínkovi na krůtí farmě s 20 hektary půdy, kde také pěstují obilí. Farma se nachází v příjemné krajině Českého ráje 17 km od Jičína, má 14 zaměstnanců. Na farmě mají vlastní porážku, zvířata nejsou stresovaná převozem. Krůty jsou chované v halách na podestýlce. Farma má dvě vlastní kamenné prodejny v Mladé Boleslavi a Chlumci nad Cidlinou. V Praze jejich zboží najdete pouze na našich trzích – na Jiřáku a na Náplavce, vždy v prodejním autě s hygienou i s chlazením na skvělé úrovni.

Co vozí na trh: čerstvé krůtí maso porcované, mleté, výrobky z krůtího masa, které si sami vyrábí – salám, párky, roládu, špízy. Co jiného vozí na trh: občas mívají kuřata z českých chovů na podestýlce.

Čím krmí: pro krmení krůt vymysleli vlastní recepturu z vlastního obilí, kukuřice a dalšího pouze rostlinného krmení, které si nechávají zpracovávat do granulí. Směs granulují pouze z toho důvodu, aby krůty dostaly stravu ve vyvážené podobě. U sypkých směsí se totiž stává, že těžší semena propadají na dno a tak nelze směs dokonale promíchat

Zajímavosti, chlouba: Krůty na farmě Nový Dvůr jsou krmeny šest měsíců, a jelikož má farma vlastní porážku, na trhu najdete maso úplně čerstvé. Chov krůt je náročný, krůty jsou náchylné na nemoci a proto je téměř nemožné chovat je ve volném výběhu. Nesmí být chovány s jinou drůbeží.  Krůty manželů Kořínkových mají velké prostorné haly s hlubokou podestýlkou. Farma má vlastní líheň a svůj chov tedy 100% kontroluje od narození až po dospělost. Krůtí maso obecně je jedním z nejzdravějších mas, Světová zdravotnická organizace WHO ho zařadila mezi 14 světových tzv. superpotravin.

http://www.farmanovydvur.cz/


Původní komentáře:

2 komentáře u Krůtí farma Nový Dvůr, Jiří Kořínek

 1. Josef Járos napsal:

  Dobry den,tedka jedu z Jiraku a vy jste tam nebyli.Mohu Vas tam ocekavat v patek ? Rad bych si koupil kureci nebo kruti,nejlepe prsa.Pokud tam budete a budete je mit,za jakou cenu/kg ? Diky

  • jirka napsal:

   Dobrý den,
   krůtí farma Nový Dvůr přijede 20. února. Dorůstají jim krůty, neměli by zatím co prodávat. :-)
   S pozdravem
   Farmářské tržiště